Onko luvallista Helsingin tai tarkemmin Espoon edustalla oleviin pikku saariin laittaa teltan pystyyn ja nukkua yön siellä? Saaristovene menee niihin ja siellä ei ole leirintäaluetta, joten teltta pitäisi pystyttää sinne puitten lähelle.
Saaristo vene menee sinne aikaisin mutta palaa jo aikaisin takaisin ja harratuksemme vaatisi pidemmän paikalla olon, joten ainoa mahdollisuus olisi yöpyä siellä tai liikkua omalla baatilla, mutta sellaista ei nyt ole.
Pihlajasaaressa on hyvät yöpymismahdollisuudet kun on se leirintä alue, mutta näissä muissa pikkusaarissa ei sitä ole.
Helsingin edustan pikkusaaret
yöpyminen saaressa
3
305
Vastaukset 3
- Ei.
ei
- muutamat ..
Löytyi jo netistä ne saaret joissa voi yöpyä omatoimisesti, joten hienoa että se onnistuu. Suunnitelmat jo käynnissä ensi kesälle!
viimekesänä eksyin pihlajasaareen pidän siitä kovasti :) yksin samoilin- voisi olla seuraakin joskus
Saaristo kiinnostaa- ja melonta patikointi seurassa kivempi nuuksio myös
hiihtoa voisi aloitella kun on lunta.. Teltta hyvä hankittava ensi kesäksi
[email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392291
- 58755
- 41731
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne80569T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin7519Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k16514- 62512
- 42510
- 45510
Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää176503