en jutellut sinulle, muutakuin ne tavalliset asiaankuuluvat jutut? Siksi kun ei niissä kohtaamistilanteissa ollut sellaiseen mahdollisuutta, kun koko ajan on selän takana muita. No kerran oli ehkä sellainen hetki, mutta kun koitin jotenkin keskustelua avata, niin vastauksesi tuntui niin töksähtävältä, että jouduin melkein ottamaan askeleen taaksepäin.
Tiedätkö miksi
20+4
21368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Itellä oli suht samanlainen tilanne, että kyseinen (mies) yritti jotain keskustelua aloittaa kun kerranki oltiin jossain kahestaan, mutta nii, saatoin vastata jotenki töykeästi, vaikkei nyt tarkotus ollukkaan. Ensinnäki olin sitä edeltävänä yönä nukkunut ultimaaliset 3 tuntia ja se on oikein vaikuttava osatekijä, ja toisekseen oon jälkiviisasta tyyppiä ja vielä siihen lisäksi että ihastus tuli puhumaan nii ei kauheasti saa suustaan mitään fiksun oloista ulos.
Voi olla sunki tilanteessa näin. Luonnollisestikkin stressaantuneena tai väsyneenä ihminen töksäyttelee tarkoituksetta. Älä luovuta vielä, jos vielä kaiken lisäksi tuo oli ensimmäinen kerta ku uskaltauduit sille puhumaan. Saattaa olla jonkin sortin alkukankeuttaki? Mahdollisesti. Mutta ei ensimmäisestä pienimuotoisesta epäonnistumisesta (jos sitä siksi voi edes sanoa) kannata lannistua.
Mä joskus hämmentyneenä saatan töksäyttää jotain ihan toiseen sävyyn kun olis tarkoitus. Jospa hänkin vaan hämmentyi siitä, että aloit yleensä puhumaan hänelle?
Jos keskustelu ei ole luontevaa niin tuskin jutusta mitään tulee.
No tuskin se keskustelu ihastuneena on mitään luontevaa heti kaikilla :)
Miksi ei olisi?
Näin minustakin tuntuu.
Jos jompikumpi tai molemmat ovat ujoja niin tuskin se keskustelu heti ensimmäisellä kerralla sujuu. Esimerkiksi itse olen ujo ja aikaisemmin nykyisten ystävieni kanssa saattoi tulla pitkiäkin hiljaisuuksia välillä mutta kun on tutustunut paremmin ja niin sanotusti laskenut muurejaan, defenssejään, mitä vaan, niin keskustelu sujuu luontevammin. Kaikki ei oo niin mustavalkosta. Kärsivällisyyttä hyvät ihmiset. Onko tuo nyt aitoa ihastumista/kiinnostumista jos on heti luovuttamassa? Tuskimpa keskustelu menee kellään täydellisen luontevasti suht tuntemattoman kanssa ensimmäisen kerran keskusteltaessa.
Sanat ovat vain sanoja, mutta jos näet katsessa viestin: mene pois,
älä häiritse minua enää, niin silloin on syytä kaiota ja kauas.
Oletko nähnyt katseessa viestin joka kehottaa menemään pois?
En ole koskaan sellaista katsetta nähnyt, tai ainakaan tunnistanut.
Toisen naisen katseesta voi sen helposti lukea. prrrrrrrr...jäätävääää...
Miehet eivät jostain syystä katso kylmästi :)
Narraat. Korvasi heiluvat vieläkin *
plää plää plää, mitä siitä
täällä jankkaat tuntemattomille ihmisille?
Miks en.. Sitäpaitsi kun oikea henkilö tämän lukee kuitenkin.
jaa, kukas se on?
jos se toinen mukamas lukee, mikset laittanut hälle sit tekstiviestinä, niin olisit ollut varma että lukee ja olisit saanut vastauksenkin oikealta henkilöltä.
Niimpä.. Kyllähän sitä juttelee miten vain.. mutta kun on ihastuntu, on jännitys koko ajan estämässä välitöntä keskustelua. Niinhän se menee:)
Jännitys siitä mitä tapahtuu voi jopa estää tapahtumasta yhtään mitään.
Keskustelua ei synny.
mene hoitoon
Jos kiinnostusta on, löytyy aina uutta aikaa uudelle keskustelulle, jossa voi sitten korjata omia möhläyksiä. Anna anteeksi ja tulet saamaan myös anteeksi, töksähdyksetkin. :) nim.kokemusta on. Ja löytyy myös kokemusta miehestä, joka töksähtää joskus välillä itsekin ja tietää siksi antaa anteeksi ja ymmärtää toisen mokailut.
Itsekin olet yliasiallinen/torjuva.