Muistin lisääminen kannettavaan

Tietokoneistahan en paljoa tiedä mutta onnistuuko muistin lisääminen siten että entiset "kammat" pois ja uutta tilalle ? Kone on Asus F5V.. JA muisti "kammat" 2x GDDR 2-667 1gb 64MX8. Onko tuohon edes saatavana tilalle jotain 2gb "kampoja" tai vastavaa?
3527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko tuo Asus "F5V" vai "F5VI". Tuon F5V emolevy ei tue kun max. 2GB muistia F5VI voi laittaa kaksi 2GB kampaa eli siis 4GB.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lisää muistia kirjoitti:

Tietokoneistahan en paljoa tiedä mutta onnistuuko muistin lisääminen siten että entiset "kammat" pois ja uutta tilalle ? Kone on Asus F5V.. JA muisti "kammat" 2x GDDR 2-667 1gb 64MX8. Onko tuohon edes saatavana tilalle jotain 2gb "kampoja" tai vastavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu