Puerto Rico /huoneistohotelli Montesol

Puerto Ricoon

Hei! Netistä yritin löytää tietoa hotellista, mutta ei oikein löytynyt uudempia kokemuksia eli millainen hotelli kyseessä? Hinta oli ainakin alhainen eli onko ihan surkea..

4

312

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Puerto Ricoon

      UPPPP

      • rouva B 2

        Olen asunnut 10 päivää perheeni kanssa Montesolissa nelisen vuotta sitten.
        Ihan perushuoneistohotelli. Kelpas meille oikein hyvin! Hotellin omistaja/johtaja puhuu vähän suomea ja on hyvin ystävällinen!
        Sinne vaan:)


    • Kanarialle taas...

      Hei!

      Olimme joulun ja uuden vuoden (yht. 2 viikkoa) Montesolissa, kotiin palasimme 1,5 vkoa sitten. Perushotelli, mutta siisti ja kaikki tarvittava löytyy, hinta/laatusuhde kohdallaan. Jos jotain puuttuu, se järjestyy äkkiä. Johtajan lisäksi myös respan Edy puhuu suomea, ihana henkilökunta kaiken kaikkiaan. Johtaja järjesti upeat uuden vuoden ilotulituksetkin. Todella mukavia muistoja jäi. Hotelli on hyvällä paikalla, aurinkoa riittää aamusta iltaan. Alas ostarille ja rantaan sopiva matka. Hieman ylempänä olevassa hotellissa Puerto Azulissa saatavana edullisesti kattava aamiainen noutopöydästä, siellä me kävimme joka aamu. Lähtisimme uudestaan koska vain! Hotellilla on omat facebook-sivut, sieltä löytyy kuvia niin asiakkaista kuin hotellistakin. Suosittelen!!

    • Rico-fani

      Viime maraskuussa olimme Montesolissa 2 viikkoa ja sinne menemme nytkin marraskuussa. Hotelli ihan hyvä. Pintoja oli vastikään maalattu, joten ihan siistikin. Olohuone ihan kivan kokoinen ja riittävillä varusteilla, uusi telkkarikin. Makkari kivasti siellä vuoren puolella, niinettä ihan kaikki mökä ei kuulunut sinne. Kahvinkeitin,mikro,vedenkeitin,leivänpaahdin ja muuta keittiötarviketta ihan riittämiin.Rinteessähän se on, joten kunto kasvaa ylös noustessaan ja alas (ostarille,rantaan,linja-autoasemalle jne) mennessään. Alhaalta rannasta/ostarilta maksoi taksi hotellille n.2.40 euroa eli puoli-ilmaista..jos sattui olemaan painavia kauppakasseja tms.tai ei viitsinyt kävellä. Tosi mukava johtaja ja lähes täydellisesti suomea puhuva respan mukava Eddy. Mitään pikkukauppaahan tässä hotellissa ei ole, mutta ihan vieressä olevan hotelli Hartagunan klo 7 aukeavasta kaupasta haettiin joka aamu ihanaiset tuoreet leivät ym aamukahville. Viime vuonna ala-aulaan tuotiin tuliterä tietokone, jolla onnistui meilailut ym eurolla-parilla. Ihan hyvä hotelli!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      88
      3677
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      25
      2076
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      196
      2001
    4. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      87
      1514
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      343
      1444
    6. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      89
      1167
    7. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      93
      1080
    8. Varoitus kyläläisille Suomussalmella

      Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo
      Suomussalmi
      13
      1064
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      30
      960
    10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      906
    Aihe