Asensin win7 päälle win8 päivityksen muistitikulta,kaikki ok,mutta jäi tuo win7 koneelle jostain syystä.Eli win7 on c-levyllä ja win8 d-levyllä.Kummatkin toimivat,mutta mietin tuota,että voinko formatoida c-osion pois(siis win7 menee samalla),ilman,että tulisi ylimääräisiä ongelmia?Haluaisin tuon c-osion käyttööni,koska kovalevytila on vähissä.Eli jos formatoin c-osion,saanko sen käytössä olleen tilan käyttööni myös win8?
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onko sulla nyt päällä win8 vai win7? Jos on päällä win8, niin voi ehkä formatoida tuon c-osion.
Mitä tarkoitat: ".Eli jos formatoin c-osion,saanko sen käytössä olleen tilan käyttööni myös win8? "
Tarkoitatko, että: "... jos c-osio formatoituu, niin saanko silloin käyttööni sen tilan win8 varten? "
Tarkoitin,että jos formatoin c-osion,niin jääkö tyhjä c-osio käyttööni win8:ssa,vai voiko se jotenkin hävitä koneelta?Tai vaikuttaako se kenties jotenkin
win8 käyttöön?En uskaltanut vielä formatoida,jos se kenties vaikuttaa tulevaisuudessa win8 käyttöön....Siis molemmat,win7 ja win8 tällä hetkellä toimivat kumpikin,konetta avatessa kysyy,kumpaa haluan käyttää.