Kolari ennen laajalammen risteystä

Auto vääntynyt puun ympäri... Taisi joku kuolla? Tietääkö kukaan mitä tapahtui?
18656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat
  • Autona oli tosiaan VOLVO s40. Jos olis ollu joku 10 vuotta vanhempi niin mitenköhän olis käyny...

    Äänestä

  • kaasujalka_brumbrum kirjoitti:

    Autona oli tosiaan VOLVO s40. Jos olis ollu joku 10 vuotta vanhempi niin mitenköhän olis käyny...

    Suomen taitavin 18-vuotias autokuski se näytti taitojaan. Muista piittaamatta. Olisikohan jäänyt autokoulussa luokalle? Sääli kyydissä olleita.

    Äänestä

Ja lapsia kyydissä, missä vanhemmat????

Viisitoistavuotiaiden pitäisi tuohon aikaan olla kotonaan nukkumassa, menee tytöt maine noilla reissuilla.

Äänestä

.pennut pysykää pois näiden finninaamojen kyydistä .ajakoot yksin ittensä hautaan.

Äänestä

normi nykymenoahan tuo on että pissaliisat notkuu takapenkillä siiderihuuruissaan amisteinifinninaamojen purkeissa koska se on niin ihkua

Äänestä

Säälittävää. On taas pitänyt takapenkin pissiksille näyttää miten se menopeli kiihtyy.

Äänestä

Lol oli vielä etuvetoinen!!! Säälittävää ois sietäny olla joku sierra ni ois ehkä opittukkin jotain..

Äänestä

Volvo ei kiihdy mihinkään!!!!!

Äänestä

Nää on näitä nykyajan ES-jonneja jotka vielä pari vuotta sitten pärisivät mopojen selässä pitkin rantakylää!!!!!

Nyt oltiin niin pärinöissä että edes punainen valo ei merkinnyt mitään!!!!!

Äänestä

Eniten vi tuttaa tuon puun saamat vauriot.

Ps. Suojaikäraja taitaa olla 16 vuotta, joten kalvojen pitäisi olla kunnossa... ;-)

Äänestä
  • oli veikkauksia että ulukomualaisia olivat ??? venakoita?

    Äänestä

  • määääs kirjoitti:

    oli veikkauksia että ulukomualaisia olivat ??? venakoita?

    Olivat kyllä ihan alkuasukkaista, paikallisia mikkeliläisiä.

    Äänestä

minkä näkösiä?

Äänestä
  • Etupenkkiläiset ei olleet. Kuski oli yksinkertaisen näköinen ja se siinä vieressä oli enempi loukkaantuneen näköinen.

    Takapenkkiläiset oli kyllä ruman näköisiä.

    Äänestä

Isi, mitä oli toriralli?

Äänestä
  • Toriralli on sitä kun liikuntatoimen jätkät tuo torille autolla vettä ja letkuttaa sen sitten maahan :o)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Surettaa kirjoitti:

Auto vääntynyt puun ympäri... Taisi joku kuolla? Tietääkö kukaan mitä tapahtui?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu