Laivanvarustamot tyytyväisiä Keskustan luomiin työpaikkoihin

http://www.hs.fi/talous/Turun Sanomat Laivojen tonnistovero loi satoja työpaikkoja/a1305597493628
5157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Keskustan valtakaudella meillä telakkatyöläisillä piisasi töitä kohtuullisesti. Nykyään tulevaisuus näyttää epävarmalta.

Äänestä

Mistä turkulaiset kiittävät? Luuletko, että suomalaisissa laivoissa on suomalainen miehistö. Edellinen hallitus hyväksyi sekamiehityslain. Virolaiset ja filippiinot kiittävät keskustaa.

Äänestä

Oliko keskusta hallituksessa vielä viime helmikuussa?

"Suomen Varustamot ry:n varatoimitusjohtaja Hans Ahlström sanoo lehdelle, että alalle on tullut helmikuussa hyväksytyn uudistuksen jälkeen 700 uutta työpaikkaa".

Äänestä
  • Keskustan ajama laki tuli voimaan helmikuussa.

    Äänestä

On aivan sama paljonko tulee uusia työpaikkoja laivoille, koska ne paikat täytetään virolaisilla ja filippiiniläisillä merimiehillä.
Kiitos edellisen hallituksen joka hyväksyi sekamiehityslain

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turkulaiset kiittää kirjoitti:

http://www.hs.fi/talous/Turun Sanomat Laivojen tonnistovero loi satoja työpaikkoja/a1305597493628

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu