Mitä tehdä?

haluton100

mies ei enää sytytä/haluta... parisen vuotta yhdessä oltu ja varmaan vuoden verran ollut niin että seksia kerran viikossa tai pahimmillaan kerran kk. Minua vaan ällöttää koko ajatus ja en nauti. Saako halua palaamaan vai onko vaihtoehtona vaan ero ja etsiä toinen mies?

1

172

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mie vaan

      Mitkä asiat on johtaneet siihen ettei mies enää sinua haluta? Huomioiko arjessa, onko liian kiltti, ylimielinen, luonteet liian samanlaiset tai erilaiset, käyttäytyykö lapsellisesti tai itserakkaasti? Entä sänkyhommissa, onko aina sama kaava, tylsää pimeässä vai miten? Huomioiko sinua seksin aikana, että saat orgasmin? Tuntuuko että hän rakastaa, entä oma tunnepuoli jos seksiä ei ajattele?

      Ei kai suhdetta roskiin kannata heittää ainakaan ennen kuin olet omassa päässä saanut selville mikä mättää. Jos ei huomioi sinua riittävästi arjessa tai seksissä, keskustele asia halki ja kerro mitä häneltä odotat. Ei me miehet ajatustenlukijoita olla :)

      Jos kyse siitä että vain seksi on alkanut tuntua tylsältä, tehkää jotain uutta. Kerro fantasioistasi jos sellaisia on. Seksiä puolijulkisesti vaikka ikkunan ääressä, suuseksiä, leluja mukaan, tuhmuuden lisäystä, roolien muutosta. Palstat täynnä ideoita, lue ja tutki pornosivuilta mitkä asiat pistää kutketta alakertaan, joitakin kiihottavimpia voisi kokeillakin, rutiinien rikkomiseksi.

      Jos käytät pillereitä, voi haluttomuus johtua niistäkin, merkin vaihto tai vaikkapa pillerien lopettaminen ja kondomiin siirtyminen? Ehkäisykapseli?

      Jos kyse siitä ettet vain enää tunne häntä houkuttavaksi millään muotoa, toki kannattaa miettiä suhteen lopettamistakin, mutta silloinkin vaarana että valitset taas samantyyppisen kumppanin ja ongelmat suhteen arkistuessa toistuu. Sen vuoksi kannattaa itse pohtia tarkkaan mistä haluttomuutesi johtuu.

      Kerro lisää niin osataan auttaa paremmin..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      71
      5017
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      39
      3790
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      25
      3378
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      81
      2387
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1909
    6. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      27
      1581
    7. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      355
      1579
    8. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      40
      1542
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      15
      1485
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      34
      1345
    Aihe