Koskahan tos nuutinristillä sattuu jotain ku 3-tiellä ajetaan aina 80 km/h ja kääntymiskaistoja ei oo putsattu ollenkaan ,täytys kyl sitä Pulun metroo mikä menee siit 3-tien alta vähä isontaa että pääsis autolla alikulusta turvallisesti.
vaaranpaikka
16
525
Vastaukset
Paa kuule silmas kiinni just ennen risteysta ja paina kaasu pohjaan ja huura se huutaa joka pelkaa,niin siitta kuljettiin ennen kuin siihen tuli pulun tunneli.
- uippo
Kenelle kuuluu auraus,vastuuseen jos sattuu jotain.
- Tölkki
Suomen suuri ja kunnianarvoisa valtio hoitaa valtatiet. Soita Kataiselle jos on valittamista. Kyllönen vaan uhkaa polttaa kaiiken jos jotain kysyy.
- Etelän mies
Mikä nuutin risti???? tarkoittanetteko kenties RISTEYSTÄ! Ootte te Hämeenkyröläiset aika junttii porukkaa kun ette osaa edes suomen kieltä.
HÄHÄHÄHÄHÄÄÄÄÄÄÄ- Iso ja suonikas
Mielummin juntti kuin etelän munaton taatelin tallaaja.
- Täh!!!!!
Missähän mahtaa muuten tämmöinen risteys tarkalleen olla? Ei sano kunnassa pitkään asuneellekaan mitään tuommoinen Nuutin risti.
- Sitä sukua, kaukaa
Täh!!!!! kirjoitti:
Missähän mahtaa muuten tämmöinen risteys tarkalleen olla? Ei sano kunnassa pitkään asuneellekaan mitään tuommoinen Nuutin risti.
Nuutin iankaikkisen vanha talo on siellä risteyksen eli ristin takana. Sana "risti" on melko yleisesti tunnettu koko Suomessa, sana "risteys" on huomattavan uusi sana, veikkaisin sen iäksi korkeintaan sata vuotta, tekemällä tehty sana.
- Nobodyknowsbetter
Sitä sukua, kaukaa kirjoitti:
Nuutin iankaikkisen vanha talo on siellä risteyksen eli ristin takana. Sana "risti" on melko yleisesti tunnettu koko Suomessa, sana "risteys" on huomattavan uusi sana, veikkaisin sen iäksi korkeintaan sata vuotta, tekemällä tehty sana.
Eikö risti ole muuan symboli joka monasti yhdistetään erääseen uskontoon.
- Melkein besserwisser
Nobodyknowsbetter kirjoitti:
Eikö risti ole muuan symboli joka monasti yhdistetään erääseen uskontoon.
Kuule ny, niitä ristejä on tuhansia eri muunnelmia. Eräällä Adolfillakin oli sellainen, samoin Suomen Ilmavoimilla. Taatusti ensimmäinen kuvio, minkä lievästi ihmisen näköinen olio puun kylkeen piirsi, oli jonkin asentoinen risti. Eräs uskonto on lainannut pakanuudesta kaiken, minkä esittää omanaan. Joulukin on sellainen juhla. Jeesuksen tutkijat sanovat syntyneen maaliskuussa, mutta paavit siirtelivät suvereenisti kaikkea, joulut ja juhannukset ovat olleet juhlapäiviä jo silloin kun täälläkin uskottiin kiviin ja kantoihin. Ja ristejä riittää joka lähtöön. Nuutin ristejä on vain yksi.
- tyiuyry
Kyröskoskelta tien yli järvenkylään,siinä on nuutinristi.
- valivalivalihahahaha
nuutinristi?????haaaahahahahohohoohohoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
- keskusta rauhaan
Valtatie 3 siirretään radan varteen.
- pendoliino
Missä rata menee?
- terävä lapio
Koska työ alkaa.
- T:V:H:
Vuonna 2028 heti vapun jälkeen. Kymmenvuotissuunnitelma on jo valmiina Ö-mapissa.
- 333333333
odotettavissa : mutkia matkassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky725269Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va2704379Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty1023989Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1882368Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.351667Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar721630- 171209
Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk61089Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii381003- 94909