siemennesteen aiheuttama haju vaginassa

varum?

Pidän tyttöystävälleni suuseksin antamisesta, mutta sen jälkeen kun siirryimme pillereihin ehkäisymenetelmänä hänen vaginansa on saanut oksettavan vahvan hajun, eikä mieleni tee mennä lähellekään. Oletimme sen olevan pillereiden syy, mutta nyt meillä oli noin kuukauden mittainen tauko seksistä, ja hänen vaginansa on täysin hajuton. Tästä päättelimme siemennesteen aiheuttavan odörin.

Kysymykseni sinulle/teille onkin se, että millä moisen voi estää? Tällä hetkellä en halua laueta hänen sisäänsä, koska pelkään että haju palaa saman tien. Ulosveto ei ole mieluisa ratkaisu, eikä kondomin kanssa seksi tunnu lainkaan yhtä hyvältä. Hän on poikkeuksetta käynyt suihkussa yhdynnän jälkeen ja pessyt vaginansa huolellisesti, joten se ei ole ratkaisu. Gynekologillakaan ei mitään tulehduksia ole löytynyt. Onko olemassa esimerkiksi jotain ruisketta joka tappaisi siemennesteen hajustavat bakteerit?

kiitos suunnattomasti etukäteen, jos osaat ratkaista pulmamme!

9

837

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jamppa_3

      Huoh. mikä vastaus ylempänä.
      En ole tosiaankaan mikään asiantuntija ja tämän nyt olisi luullut jo lulleen gynekäynnin yhteydessä esille,mutta voisiko pillerimerkin vaihto auttaa asiaan.

      • varum?

        Ei emäntä halua, kun menkkakivut ovat tällä tuotteella lähes olemattomat. Ja tosiaan oli koko kuukauden popsinut pillerinsä, mutta seksittömyyden myötä haju oli kadonnut.


    • Kirivati

      Eikö ole tullut mieleesi, että omassa nesteessäsi voisi olla jokin ainesosa, joka aiheuttaa kyseisen hajun? Jos olette olleet kuukauden ilman seksiä, ei siis ole nestettäsi sisällä. Kannattanee miettiä asiaa ja ehkä tutkituttaakin.

    • kaalimato.com

      Hei,
      Voi olla, että siemenneste aiheuttaa vaginaan erilaisen hajun pariksi päiväksi yhdynnän jälkeen. Kysymyksestäsi ei käynyt ilmi, kuinka kauan tyttöystäväsi vaginan epämiellyttävä haju kestää yhdynnän jälkeen. Toisaalta kerroit, ettei ennen ehkäisypillereitä tällaista ongelmaa ollut.
      On vaikea sanoa, mistä epämiellyttävä haju johtuu. Yksi vaihtoehto on tarkastella syötyjen ruoka-aineiden vaikutusta sperman ja emättimen eritteen hajuun ja makuun tai vaihtaa ehkäisymenetelmää esimerkiksi ehkäisyrenkaaseen, kapseliin tai toisiin pillereihin.
      Voisiko makuliukuvoiteista tai limakalvoille laitettavista muista makuvoiteista olla apua?

      Terveisin
      Kaalimato.com

      • tumpe3

        Mun ex-kaverini siemenneste todella löyhkäsi,ei ollut mun sisäisen paikkani syy.


      • assi-aamurusko
        tumpe3 kirjoitti:

        Mun ex-kaverini siemenneste todella löyhkäsi,ei ollut mun sisäisen paikkani syy.

        hei,minulla (meillä) on sama ongelma!tunnen hajun pari päivää yhdynnän jälkeen sitten se häviää..onko vain joku yhteisten nesteiden yhtymisilmiö??


    • laita tuheroon

      ennen panemista murkattua valkosipulia ei tuoksu tai maistu pahalle

    • eikö kukaan tiedä

      Voi HUH teidän kanssanne!!! eikö kukaan todellakaan ole kuullut bakteerivaginoosista tai sitten emättimen PH arvon muutoksesta siemennesteen johdosta?!? Ei edes kaalimato osannut tähän vastata?!?

      Nuo molemmat ovat yleisiä ilmiöitä, varsinkin tuo PH arvon muutos!
      Avuksi yksinkertaisesti apteekista pesuainetta intiimialueelle, tasoittaa emättinen ph arvoa, tämä tuskin auttaa yksinään, mutta helpottaa kuitenkin. Lisäksi maitohappabakteeri kapselit emättimeen.
      Mikäli nämä eivät auta, voi kyseessä olla bakteerivaginoosi ja siihen saa lääkkeen lääkäriltä. Kummassakaan puolisossa ei ole vikaa, eikä syömiset vaikuta hajuun, on vain normaali reaktio!!!
      Toivottavasti kysyjä saa vielä vastauksen, vaikka kysymyksestä on aikaa jos ei vastausta vielä ole muuten löytynyt!

    • iiukh

      Ompa tyhmää porukkaa, aivan pökiötä. Kuka helvetti sitä nyt liemiä pilluun laskee. Loppukirit takaata kontillaan ja lastit pakaroille ja selälle, ei sisään. Toinen vaihtoehto on suihinotto loppuun.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      55
      3613
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      27
      1928
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      37
      1891
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1691
    5. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1452
    6. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1412
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      61
      1349
    8. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1105
    9. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      129
      1079
    10. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1073
    Aihe