Varmaan kyseisen auton omistajille tuttu ongelma liittyen takajarrusatuloiden jumimiseen. Lieneekö kukaan yrittänyt itse purkaa satuloita ja millaista vikaa sieltä on löytynyt. Uusien vaihtamista suosittelee merkkiliike, mutta hintakin on aika mojova eli jos jotain olisi tehtävissä niin kertokaa.
Mazda 626 -93 takajarrut
3
871
Vastaukset
- ex626
mulla meni molemmilta puolilta satulat uusiksi. Vaihdatin suosiolla, koska kovinkaan paljon ei ollut itse tehtävissä. Samalla levyt ja palat kaikkiin nurkiin. Kivasti kirpaisi, pelkästään noi satulat taisi olla pelkät osat jotain 150€/kpl.
- 626 GTi
Aivan samoin, jumiutuivat, laitettiin liikkeessä moneen kertaan ja eivät saaneet toimimaan kuin katsastuksen yli. Nyt on kaikki takajarruosat vaihdettu uudenveroisiin kunnostettuihin ja yllättävän hyvin toimii!
Tosin pääsi moninverroin halvemmalla. Purki satulat, vaihtoi kaikki tiivisteet, uusi käsijarruvaijerit ja yhtä hyvä tuli, ellei parempi. Saa vaan muutaman tunnin näprätä ja tuskailla käsijarrun säädön kanssa. - Pyörivät männät takana - 626
Ei auta enää muu, tähän asti pelannut jotenkuten kiitos ahkeran käytön. Nyt menee satulat uusiks, kestihän nuo yli 10v, hinta tosin kirvelee.
Etujarruissa hieman samaa ongelmaa johtuen tiivisteistä ja siten männän hapettumisesta, sen tosin saa laitettua halvalla kuntoon...
Kyselivät noista tyyppivioista niin nämä nyt mulla, muuta ei tule mieleen. Venttilinvarren nostajat tietty rapisee kylmänä, mutta eipä tuo ole haitannut, rapiskoot rauhassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2212926Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1071189Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321102- 681048
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2791002Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka338989Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788