MOOTTORITIELLE

Monellako ajotunnilla pääsitte moottoritielle ajamaan b korttia suorittaessa. Ite pääsin kolmannella ajokerralla.
2705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En päässyt autokoulun aikana moottoritielle ollenkaan, kun sellaista ei ihan läheltä löydy. Luulen, että näin on myös monen muun kohdalla.

Äänestä

moottoritiellä ajaminen liian varhaisessa vaiheessa ajo-opetusesta antaa helposti vääristyneen kuvan ajamisen helpoudesta. Suoraa baanaa paahtamalla tulee tunne kaiken haltavuudesta ja vaudin hurmasta. Todellinen ajo on ihan jotain muuta, pienet kadut, huono näkyvyys, vauhdin hiljentäminen risteyksissä, kevyenliikenteen havannointi, ennakoitavuus, itsensä arviointi. Se on osaamista, kun nämä hallitaan ymmärtää vaudin vaaran.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


esgag kirjoitti:

Monellako ajotunnilla pääsitte moottoritielle ajamaan b korttia suorittaessa. Ite pääsin kolmannella ajokerralla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu