Sai hyvän torkkarin! Voimme olla ylpeitä papasta.
Niinistö on lutunen.
Niin söpö
2889
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
parempi torkkari kun mummelilla!
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/presidentti-niinisto-sai-huipputodistuksen-kansalta/1283757
-
Kuluneet Dressman-kuteet ja huono ryhti sekä väsyneen näköinen. Siinä on Niinistö tällä hetkellä.
http://www.sss.fi/uutiset/360955_515h.JPG
Miten 35-vuotias nuori nainen voi näyttää viisikymppiseltä? Onko vaatevalinnat silloin kohdallaan vai oliko tuossa jokin tarkoitus?
Jos talous annetaan täysin lyhytnäköisen pääoman käsiin, ollaan lähellä oligarkiaa.
”Meidät voi hajottaa ainoastaan oma johto, jos se menettää hermonsa ja rupeaa pelkäämään ja ylivarjelemaan puolueen mainetta ja ’salonkikelpoisuutta’ ja lopulta luhistuu mediapaineen alla”,
Lutuska on.
Meidän Jenni!
http://is11.snstatic.fi/img/468/1288447226379.jpeg
Miten 35-vuotias nuori nainen voi näyttää viisikymppiseltä? Onko vaatevalinnat silloin kohdallaan vai oliko tuossa jokin tarkoitus?
Sale yksityistää vankilat, eikä armahda ketään. Hän haluaa rahat yksityisille vankiloiden omistajille. Eihän silloin voi armahtaa ketään, jotta vankiloiden omistajat saavat rahansa.. ja valtion kassasta.
Toivottavasti eduskunta on sen verran viisas, että se ei lähde tuollaiseen Nato-ujutukseen mukaan. Mutta eduskunnassakin on isänsä tai isoisänsä sotilaspassia heiluttavia ns. kansanedustajia ainakin kokoomuksessa ja perussuomalaisissa. Tee näiden kanssa nyt sitten järkeviä päätöksiä.
Haglundia ja Soinia on yritetty jo parin viikon ajan saada saman pöydän ääreen puhumaan. Nyt Soini ei suostu sanomaan aiheesta enää mitään.
"Aika usein tuntuu siltä, että perinteisten suurten puolueiden johtohahmot pelkäävät perussuomalaisten syövän heidän kannatustaan vielä enemmän", Haglund sanoo.
Kun Niinistö valittiin persidentiksi, sain heti potkut työpaikastani. Toimin luottamusmiehenä. Kun Sale tuli valtaan, alkoi ennen näkemätön potkuaalto. Vanhat pois ja kiinalaiset tilalle. Ja etenkään kukaan kansan puoltava pitävä ei ole saanut jäädä töihin.
Miksi Niinistöä on nuorennettu niin voimakkaasti kuvankäsittelyllä?
"Häntä ei ole varsinaisesti pyritty meidän eikä kuvaajan toimesta nuorentamaan. Kuvalle on tehty normaali potrettikäsittely, eli sen valaistusta on jälkikäteen säädetty normaalisti."
Halosenkin parhaat "kouluarvosanat" sunnuntaisuomalaisen gallupeissa olivat presidenttirupeaman alkuvuosilta, kun median myönteisyys vielä vaikutti. Samalla lailla se median suhtautuminen tulee muuttumaan vielä Niinistöönkin, kun kansa kyllästyy lukemaan vain Jennin tyylistä ja lehteä pitää myydä toisella tavalla. Henkselien paikuttelu vajaan vuoden jälkeen on hiukan tyhmää.
Sale yksityistää vankilat, eikä armahda ketään. Hän haluaa rahat yksityisille vankiloiden omistajille. Eihän silloin voi armahtaa ketään, jotta vankiloiden omistajat saavat rahansa.. ja valtion kassasta.
Pyri sinäkin asialliseen keskusteluun äläkä satsaa joutavaan veetuiluun.
Älä lue keskustelupalstoja jos kaikkien muiden mielipiteet ovat "elämän haaskaamista".
Ollaan siis iloisia ettei Niinistö pudonnut vaikutusvaltaisimpien listalta.
Ai mut, eihän hän ole koskaan ollut siellä?
Hän ei ole koskaan kiivennyt millekään listalle.
Paitsi Kuuluisia salolaisia listan 99:s.
♫ Tarja ♫ oh ♫ Tarja ♫
Kauheesti siellä kotikatsomossa mietitään ja funtsataan, mutta mieleen tulee vain 1918 historiikit, DDR:n tunnustaminen valtioksi, nurkissa vilahtelee tonttuja sekä Stasi-agentteja, ehkä joku KGB:stäkin....2-0, 2-0, kaksi nolla....
AIVAN! Ei tarvinnut kilauttaa kaverille. Halonen on tavannut kaksi kertaa USA:n presidentin Valkoisessa Talossa, Niinistö taas....EI OLE! Pissimässä Niinistökin kävi yhdessä Itälän Villen kanssa, mutta eksyivät isoon taloon parat.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288336614111.html
Nyt opasteita on parannettu ja turistikierroksella maalaisia ohjataan naruin ja sähköpiiskalla.
Jäpylässykkä on sitten niin, niin simppeli-simo. Kirjoittaa itse lasol-päissään seuraavasti:
"On varmaan hupaisaa kurkata palstaa kuukauden päästä, kun sivu on täynnä pusi pusi Jenni-viestejä. Sepä vasta antaa mainion kuvan poliittisesta Niinistön merkityksestä. "
Ja sen jälkeen palstalle alkaa ilmestyä viestejä, joissa puhutaan lutusesta Jennistä jne.
On se kyllä aika pölvästi, tuo jäpyliisa rassukka.
Mutta ei sitä oikein muuta voi odottaa vasemmistopunikilta. Kun on sormustimella annettu ei voi edes lusikalla vaatia...
Niistöä. Lutunen se on.
....on jotenki lutusia kaikki.
niistö on eri ryppyne.
Minun Mamilla on Nami nami sormi.
http://s3-eu-west-1.amazonaws.com/images-prod-kaleva-fi/default/57ba0b94-b051-11e1-b020-12313b053908/large-tarski.jpg
Mamin sormi tekee naminamia pikku-Nökölle.
Isukki pitää pupusesta huolta.
Pupunen pitää itsensä hoikkana ja poikamaisena eikä syö.
Isukki ei tykkää isoista tisuleista.
et ykköspupu se on.
...mielipuolist läpämdeerust tommone lutune.
Saa käyttää, ei oo pakko.
Keiltä kysyttiin Salen, valepersidentin suosiotodistusta? Uimonen voi julkaista mitä puppua tahansa, hänhän on ääirikova oikeistoliberalisti. Samaten on Sale. Ykköspupuja lienee melkoinen määrä, paras olisi ollut Tanja. Salessa ei ole mitään leuhkittavaa. Obama ja Putin ovat paljon älykkäämpiä kuin Sale ja siten oikein superlutusia. Myös Hollande on lutusten sarjassa korkealla.
Jollei apinamainostoimiston valehtelua ja propandaa lasketa vaalivilpiksi niin ei sitten mitään. Totuutta ei kuitenkaan ole kerrottu eikä vaaliuurnia kunnolla tarkastettu.. .
...perin ryppyinen pappa ainakin on, mutta toki tuossa iässä kuuluukin.