Joudun tulemaan sinne pariksi viikoksi ja tarvitsen toimivaa nopeaa mobiililaajakaistaa. Millainen tilanne siellä on, miten nopea ja toimiva 3G on eri suunnilla? Millä operaattorilla paras 3G-mobiililaajakaista?
Viime kerralla sain siellä keskustan liepeillä Saunalahden verkossa 16 mbps sisään ja 3 mbps ulos. Siitä on jo pari vuotta. Onko tapahtunut huononnuksia, kuten nykyisessä asuinkunnassani?
3G:n nopeus ja toimivuus?
1
223
Vastaukset
- ValistettuValistunut
EDELLEEN SAMA KUULUVUUS ONGELMAT; OLLAAN JO YLI ½_VUOTTA ODOTELTU ONGELMIEN RATKAISUJA!!!
Voitte aivan rehellisesti kertoa, ja ottaa tosissanne vika-ilmoitukset: MISSÄ??? Saunalahti-ELISA kuuluvuusalueella vikaa!!! Turha on meille valehdella ettei ole mitään vikaa!!!
Saamme kuitenkin puskan kautta tiedot ja jatkuvasti ovat ihmiset kirjoitelleet keskustelupalstoilla Saunalahden-Elisan liittymistä.
Jos asia ei selviä otan yhteyttä viestintävirastoon sekä kuluttajasuoja- ja kuluttajainvalituslautakuntaan!
Minulla NOKIA800 puhelin ostettu ElisaShop
Liittymätyyppi: MEGA-Reilu 3G; asetukset laitettu kohdalleen myymälässä.
Ei edelleenkään toimi puhelimen yhteydellä 3G Tikkurilan keskustan alueella, puhelimessa olevat palkit näyttää vähän väliä l H, ll E harvoin lll 3G
Miehelläni IPhone5 puhelin ; ostettu uusi puhelin
Liittymätyyppi: MEGA-Reilu 4G; asetukset laitettu kohdalleen myymälässä.
Ei edelleenkään toimi puhelimen yhteydellä 4G/LTE Tikkurilan keskustassa, , puhelimessa olevat palkit näyttää vähän väliä ¤ H, ¤¤ E, ¤¤¤3G harvoin, ja ¤¤¤¤ 4G erittäin harvoin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741359Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431249Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511061Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2541032- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39688Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44651- 30607