Puheensa alkajaisiksi kansanjoukosta kuului huuto "Pois pakkoruotsi".
Häkeltyi ja oli hiljaa hetken mutta kaikki sen kuulimme ylen ohjelmassa.
Odotin oiskos tullut lisää pakkoruotsia - ei onneksi tullut ehkäpä huudon takia.
Pajunen po Senaatintori
15
158
Vastaukset
- .linkki.
- .25.
Joko englanniksi tai ruotsiksi oli seuraavaksi sanomassa jotain, mutta meni pasmat hetkeksi sekaisin. Järkyttyneitä HBL:n yleisönosastokirjoituksia odotellessa.
- khojmkghokoh
Juuri noin pitää toimia! Ajatelkaa jos siellä olisi ollut 100 henkeä jotka olisivat huutaneet kuorossa monta kertaa POIS PAKKORUOTSI, niin olisi siellä pasmat menny täysin sekaisin Pajusen lisäksi muiltakin! Seuraavana vuonna paljon porukkaa huutamaan suoraan lähetykseen POIS PAKKORUOTSI! Se on sitä suoraa toimintaa!
- lulzers
Nytkö Tala on mennyt torille huutamaan? :D Alkaa mennä hieman epätoivoiseksi tämä homma.
- hyvin meni
Pajunen säihkähti pahan kerran.
- ____________
Siinä oli mukavan enteellinen alku uudelle vuodelle.
- noteerattu
Eiköhän siellä ensi vuonna ole kuoro valmiina - tosin Pajunen on paremmin valmistautunut ja huutanee ruotsinkielisen osuuden niin vauhdilla, ettei väliin pääse ;)
http://areena.yle.fi/radio/1750087
Tuo välikohtaus alkaa10min 12 sek kohdalta. Eihän se hauskaa ole, että nuoret joutuvat ottamaan suoran toiminnan välineet, mutta poliittinen eliitti ei anna muuta mahdollisuutta.- u96ty96tujtyjuytjtyj
Ensi vuonna megafonit matkaan ja usean minuutin ajan huudetaan POIIIIIIIIIIIIS PAKKORUUUUUUUUUOTSIIIIIIIIII! Tämä ylittäisi jo uutiskynnyksen ja kansa saisi hienon uudenvuoden lahjan!
- Tunnustan!
Minähän se olin! Menin tarkoituksella eturiviin, jotta kuuluisi varmasti mikrofoniin. Ja kuuluihan se, koska minulla on kantava ääni, kuten armeijassa vääpelikin kehaisi. ;)
Lopussa huusin myös siinä kohtaa, kun juontajat laulattivat karaoke-tapaan yleisöä maamme-laulua ruotsiksi! Mutta se ei taida enää kuulua, koska musiikki soi niin kovaa.- Tunnustan!
Hieman väärä kohde, koska Pajunen ei ole mikään kova pakkoruotsittaja jos ollenkaan.
Eikä puheessaankaan hän käyttänyt ruotsia kuin alku- ja lopputervehdyksessä pari sanaa englannin lisäksi.
Mutta pakko oli siinä kohtaa huutaa, kun se oli paras hetki. Oli sopivan hiljaista ja mikki auki. - Tunnustan!
Tunnustan! kirjoitti:
Hieman väärä kohde, koska Pajunen ei ole mikään kova pakkoruotsittaja jos ollenkaan.
Eikä puheessaankaan hän käyttänyt ruotsia kuin alku- ja lopputervehdyksessä pari sanaa englannin lisäksi.
Mutta pakko oli siinä kohtaa huutaa, kun se oli paras hetki. Oli sopivan hiljaista ja mikki auki.Tunnustan ottaneeni useimpia oluita, jotka varmastikin vaikuttivat huutamiseeni.
Ihan selvinpäin olisin ehkä pidättäytynyt.
No kerrankin kaljoittelustani oli yleistä hyötyä! ;)
- Käännöststo
Hyvin tehty, kuka huutaja sitten olikin!
- ylös+
up
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1716197- 1471724
- 1131508
- 511270
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️46932Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢29860Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu97836Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5789Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan224746- 41739