Arina arimaxin 240 kattilaan

puuta pesään

Minkähän lainen arina kannattaisi laittaa? Vaihto ehtoja kun on solu ja aalto arinoita alkuperäisen lisäksi. Onko kokemuksia tai ehdotuksia.

6

3413

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arimaxi 240

      Jos saat alkuperäisen niin se on paras,jos taas haluat toiseksi parhaan ota aalto.Minulla on tuo solu ja siitäkin on jo toinen menossa. Alkuperäinen kesti 6vuotta ensimmäinen solu kesti vähän yli 2vuotta, soitin tehtaalle ja sain kyllä tehtaalta lähes puoleenhintaan uuden ja paksummasta raudasta tehdyn.

    • Far Side Farmer

      Kyllä minulla on soluarina pelannut hyvin sekä alapalo-arimaxissa että yläpalo-Jämässä. Kestot tuollaista 5-6 vuotta.

      Arina kuin arina kestää kun sen pitää puhtaana ja tyhjentää tuhkat pois ennenkuin kerrostuu kiinni arinaan.

    • ......

      Kyllä minulla ainakin on yläpalokattilan kanssa soluarinasta hyvät kokemukset. Kuumuudessa se menee jonkin verran "luokalle", mutta kun kääntää välillä, niin eipä sekään ongelma.

    • puuta pesään

      Miten onnistuu arinan puhtaana pito noissa solu ja aalto arinoissa? Tavallisen puhdistus kyllä helppo, mutta pitää tehdä joka päivä kun kertyy niin paljon tuhkaa (2-3 pesällistä).

    • Jukkajuu

      Kävin ostamassa romuttamolta katukaivon kannen ja leikkasin yhdet pienat pois javot.... Eioo taipuillu)

    • Anonyymi

      Reklamaatio arimax
      Kun vain Suomi miehelle parempaa tekee käräjäoikeus voittoja ei tarvitse kattila tehtaan reklamaatio on vastata.
      Miehet tekee nd hulluus puhelu syyttelyt ja puhumisen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1685
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1442
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      90
      1303
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1163
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1038
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1009
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      213
      815
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      743
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      718
    Aihe