Lampolasta kajahtaa

Minä yritin Seurahuoneelle lampaan kanssa. Poken saastainen handu oli vastassa: "Ei eläimiä!" Minä: "Mutta tämähän on vain lammas." Poke: "Minä tarkoitankin SINUA!"
9240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

hahaha!!! ehkä paras vitsi ikinä. NAUROIN KIPPURASSA PATTERIA HAKATEN. LISÄÄ, JOS ON!!!

Äänestä

mies meni vessaan. aikansa tikisteltyään sai nallin kalliolle. hauska nähdä nappuloitakin, sanoi mies!

Äänestä
  • ENPÄ ole lukenut HUONOMPIA vitsejä aikoihin ! Keksikää jotain parempaa....
    Taitaa olla pennut asialla...

    Äänestä

  • jotain laatua kirjoitti:

    ENPÄ ole lukenut HUONOMPIA vitsejä aikoihin ! Keksikää jotain parempaa....
    Taitaa olla pennut asialla...

    Kaikki tietävät näppylähanskat, mutta harva tietää että hanskan näppyläiseen pintaan on pistekirjoituksella kirjoitettu: apua, minua pidetään vankina näppylähanskatehtaassa!.. Hahaha!

    Äänestä

En täysin hokase tuota nyt. Kallislahti on kait joku lammastilapaikka ollut- ellen väärin muista.
Jo vaan, pitää seitsemän veljestä ottaa piälleen vielä... Onkohan lammastalous niin järkyttävää..
Siinä enimmäkseen kuiteskin vaan leikataan villat, osa teuraaksi, hyvät jää-

Voishan sitä pistää vaikka lypsylehmät tulilinjalle, mutta kun iso osa juo maitoa.
Herttualassa kerran tuli villaista eteen lauman verta... Muksut nukkui takapenkillä. Tilallisilla oli colliet sisällä, yöpaitaisten kera purkautuivat ulkorapuille...Tää sattui yli 12 v. sit.

Mutta, annetaan elukoitte olla. Niije vika mikkän o.

Äänestä

Mitkä ovat savolaisten lammasjuhlat?
Kilipailut.

Äänestä

aikoinaan, 80-luvulla, ei Setikselle päässyt , jos sisäänpyrkijällä oli vaikkapa siniset farkut. Teryleenihousut, joissa persaukset niin kuluneet että toimivat peilinä. Ne jalassa pääsi. :-D
Vieläköhän on tuollaisia kriteereitä ao. paikassa...
Muistan, kun viikonloppuiltoisin oli Setikselle pitkät jonot ja poket toimivat jumalina ja sorttasivat jonosta "VIP"-henkilöitä, ohi jo pitkään jonottaneiden.
Ei taida ihmeemmin enää olla jonoja.. ollut sitten 80-luvun lopun... Setiksen ovella.
Itselle riitti kerta, kun jonotettiin uudenvuodenaattona 80-luvulla, pakkasessa oven edessä ja katsottiin kun jonon ohi lappasi porukkaa. Sen jälkeen ei ole tullut ao. paikassa käytyä muuta kuin joskus oopperajuhla-aikaan, yksillä olusilla. Ja toteamassa että tulipas poikettua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muikunkuristaja kirjoitti:

Minä yritin Seurahuoneelle lampaan kanssa. Poken saastainen handu oli vastassa: "Ei eläimiä!" Minä: "Mutta tämähän on vain lammas." Poke: "Minä tarkoitankin SINUA!"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu