Tehkäpä arvoiset koirain omistajat UUdenvuodenlupaus ja lopettakaa teitten sotkeminen ja kerätkää lemmikin jätökset pois.On siivotonta sotkea teitä,ja aiheuttaa Yhteiskunnallekin lisää työtä.Pahimpain sotkijain henkilölisyys on tiedossa.ja kisssat kiini,kissa on Lainsuojaton jos on irti.
Uudenvuoden lupaus
Konduktöri
9139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
lupaa sinä konnari tänä vuonna opetella oikeinkirjoitusta ja kirjoitella vähemmän ulosteista ja eläimiin kohdistuvasta vihastasi.
Onko lippo ja airot jo löytynyt?
Alappa konnari välillä huolehtiin tuosta kalastus hommastakin.On nääs semmosia kalastajiakin jotka vie verkkonsa jo ennen kuin on lupa ja virittävät vielä toisten verkkojen eteen,eikö siihenkin ole säännöt mihin kellonaikaan saa laskea ja millon täytyy ottaa pois?Näin kalastajana v...ttaa tuommonen toiminta! Että jos alkasit tuotakin asiaa vähän peräänkuuluttaan,saatas kaikki asiat "mallilleen";))
Ei sellaist lupaust voi tehdä, varsinkaan kun käy lenkillä useamman koiran kanssa. Ovat ne "jätöset" käipyneet silti, kerätköön kuka niitä tarvii, ilmaiseksi saa keräyspalkkiona.
Että jotta kunhan vaan löytyy sopiva koira niin konnarin kiusaksi tullee taas peräkylille yksi " kakkakone" lissää
Konnari on oikeassa, ulosteet on kerättävä pois.
kaikkiin verkkoihin joilla kalastaa pitää olla jakokunnan lupa-ei sinne ylimääräsiä saa panna eikä toisten verkkojen eteen,sehän pitäs olla jokaiselle itsestään selvä asia
Niin mutta kun joillaki on OMAT säännöt,pitäköhän ens kesänä soitella kalapolliisi paikalle,mitä?
Kyllä siellä on kaikilla ketunhäntä kainalossa jos aletaan syynään.