tupakka laihduttaa?

laihduttaako tupakointi muka? Tämmöisen väiteen joskus jostain kuullut :o
2129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tää on niin tajuttoman tyhmää kun joku luulee että tupakka laihduttaa.
ei, tupakka EI laihduta.
tupakka saattaa hetkellisesti viedä näläntunnetta pois.
polta pelkkää tupakkaa, älä syö - niin siinä kyllä laihdut.
ei se niin mene että ku vedät yhen röökin nii vaa'alla näkyy yks kilo vähemmän, ehei.

Äänestä

Kannattaa vetää herskaa, se vasta laihduttaakin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eikai? kirjoitti:

laihduttaako tupakointi muka? Tämmöisen väiteen joskus jostain kuullut :o

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu