Hankkii ne jotain kovia

Nää oli vitsiä

Avokado ja Bödger on hyvä pari. Tukonen tai Pesonen siihen. Ei Nielsenin tarvi pelata Bödgerin kans samas. 2-3 hankintaa uupuu. Gill, tuus tänne taas. Vehaselle eu-passin omaava kakkonen. Hurri tai Tsekki. Galdwell kuitenkin kuopataa jonnekin vitun kauas raumalta. Siinä on yhdelle kovalle kanukki sentterille paikka. Simon on tällä hetkellä liigan paskimpia maalivahteja. 2004-2005 uudestaa ja Gill ja Roli tänne. Roli vasta 43v. Gill 37v.

1

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sama tyyppi

      Bödger on nii mahtava. Joka vaihto täysillä, puolustaa niin hyvin myös. Jotenkin tuon kääpiön kanssa sais tehtyä enemmän maaleja. Kääpiö pistää sen kiekon nii hyvin tekopaikalle. Tukosella ollu jumia hieman. Olis voinu tehdä muutaman maalin niillä röyhkeillä nousuilla maalin eteen. Nyt ei oo menny sisään. Pikku-pahi on kuitenkin liian nuori vielä pelaan miesten pelejä. Ens kaudella voi pelata. Noin 75 tehopistettä olis tehny b-junnuis pelaten koko kauden.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      102
      2605
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      98
      1632
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1505
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      20
      1012
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      963
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      44
      904
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      119
      886
    9. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      333
      809
    10. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      803
    Aihe