z kYL ON LYSTI SEURATA H.KYRON TAPAHTUMIA. mUT EIKO h.KYROSSA TOSIAANKAAN tapahru mitaan sellaista jota olisi mielenkiintoista seurata taalta kasin ? Taalla vuosi vaihtui paukkuen kuin syyriassa vaan vainajia tuli vahemman. Taalla ei kukaan auraa liittymaasi tukkoon ei peiteta lumella postilaatikkoasi, ei myoskaan tarvi valittaa ohituskaistan auraamattomuuresta. Taalla eletaan elamasta nauttien koska se on meilla vain yksi ja lyhyt sellainen niin miksi se rajattu aika pitaa kaytaan katkeroitumiseen ja toisten arvostelemiseen ja kateuteen. Elakaa H.kyrolaiset ja nauttikaa elamasta silla elatte nyt elamanne parasta aikaa, jos ette ole tyytyvaisia H.kyroon niin vaihtakaa kuntaa tai vaihtakaa maata silla voin sanoa kokemuksesta etta se kannattaa. Sanon myos omille lapsilleni etta unohtakaa junttila sarvikuonojen maa , opetelkaa kielia ja matkustakaa silla jossain on teirankin paratiisi.
TERVEISET PAIVANTASAAJAN TUNTUMASTA.YHI ENTINEN
3
215
Vastaukset
- tyytyväinen oloon
Taitaa sullakin olla ikävä tänne, kun aina käyt täällä katsomassa ja arvostelemassa meitä.
- sirkusdirektor
On tää Suomi (ja Hämeenkyrö) sen verran hyva paikka asua, ettei tarvitse haikailla elämän pikku epäkohtien perää, niinkuin näyttää täällä Mr. Egatorilla olevan.
Täällä paikallisilla on varaa keskustella tärkeämmistä(kin) asioista, kun lumenluonnin haitoista. Peiliin katsominen pelittäisi asioita sielläkinpäin.
Onko muuten,"siellä teillä", presidentti,(kuningas, exs. ) nostanut yleiseen keskusteluun oman palkkansa alennusta? Tai joku kansalainen? Aihetta varmaan olisi, jos tuloeroja/elämänolosuhteita vertaillaan.
Valistunut arvaukseni on, että sellaisia esittävä henkilö, myös vallasväen edustaja pääsisi hyvin nopeasti, (teilläpäin) sarvikuonojen seuraan. Edellyttäen, että saisi henkiriepunsa pitää.hei ja kiitos mielenkiinnosta.Lumenluonnista luin nailta sivuilta ,miten huonosti niita tehraan kun talvi tulee vain kerran vuoressa. Nythan nostit kissan poyralle kun otit puheeks persidentin palkan alennuksen,sillahan jus vieraan huomio niista asioista joihin voitas vaikuttaa. Onhan se hyva unohtaa asioita ja miettia miten isokenkaset muka alentavat palkkojaan. Eraalta sdp ministerilta kysyttiin menneena vuonna et miten taa euro nyt on vaikuttanut,vastaus oli et ei mitenkaan kun tienaa 30donaa kuus ja pari millii pankis ni on ihan sama onks markka tai euro.Taalla henkiriepu maksaa noin 20-30.000patia joskus on jopa kympin tarjouksia. Siis taalla kannattaa katsoa ja ? tai voi kayra vahinko.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt505237Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.753020Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3041580Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751204Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok781146Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391124Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611095- 1301082
- 1711064
- 49944
