9000 turbo 16 -88 piristäminen

Mikä olisi helpoin ja edullisin tapa piristää vanhaa turbo tonnaria?

-88 ja 259 tkm lasissa....
2499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Teholastuista kannattaa turbo-tonnarin virittäminen alkaa. Tulee heti lähes 50 heppaa lisää ja vääntöäkin roimasti. Kysele esim. jyväskyläläiseltä Pro Car Serviceltä, ovat aika edullisia käsittääkseni. Myös hengityksen parantaminen samalla kyllä kannattaa kartiosuodattimella ja ehkä avarammalla putkistolla. Lastun/lastujen vaihtaminen onnistuu itse helposti, paitsi jos autossasi on yhteinen APC ja Bensiinin suihkutuksen ohjausboksi (taitaa muuten -88ssa vielä olla), jolloin koko loota kannattaa lähettää modattavaksi. Kyseinen boksi on ainakin helppo irroittaa itse autosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pirteyttä kirjoitti:

Mikä olisi helpoin ja edullisin tapa piristää vanhaa turbo tonnaria?

-88 ja 259 tkm lasissa....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu