Narripelle jokerihomot saa tänään kunnolla turpiinsa Tapparalta.
Jokerit haisee
Tapparan mies
18321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ei kyl ottanut...
No ens kerralla sitten.
Noi homo jutut on niiiin väsynyttä !!!!
Ilmeisesti hämäläiset, vähän hitaina niitä vielä käyttää......
Jokerifanithan sen homottelun on aloittaneet niin että sitä saa mitä tilaa. Ens kerralla saatte turpaanne.
Eihän noita homoherjoja kukaan ole heittänyt enään vuosiin !!
Paitsi jotkut turvenuijat kun luulee että Kekkonen on vielä pressana.
Laittakaa Stadilaiset vaan hamekangasta päälle ja nostakaa pikkurilli pystyyn.
Kannattaisi hieman opetella suomenkieltä, stadilaiset kirjoitetaan pienellä alkukirjaimella. Toisekseen Jokerit (erisnimi huom.) ei ole stadilainen joukkue, vaan helsinkiläinen, vaikka kannustushuudoissa ja jopa mainoksissa stadilaisuuteen viitataankin. Tapparan miehen kannattaisi hieman kelata oman jenginsä historiaa ennen, kuin alkaa tilittämään muille yhtään mitään vai sanooko peelolle TBK, mitään? Tammerfors Bollklub, joka oli Tampereen ruotsalaisen yhteiskoulun urheiluseura.
Jokereiden historia on taasen puhtaasti sinivalkoinen.
Minusta Tappara ja Ilves ovat todella hienoja, pitkän historian omaavia jääkiekkojoukkueita, joista varsinkin Tappara esittää hyvinkin viihdyttävää hyökkäysvoittoista ja fyysistä kiekkoa, mutta valitettavasti kyseisen joukkueen sähköisessä mediassa esiintyvistä fanesita ei välttämättä voi samaa sanoa, vaan kovin moni on todella matalamielistä porukkaa. Kunkin arvioitavaksi jää ketä tässä tarkoitetaan.
Jokerit on Stadista ja Stadi kirjoitetaan AINA isolla kirjaimella.
Tuli pieni typo, siis Tsadi,
Mikäs kielipoliisi sä luulet olevas ja jos kerran jokerit ei ole stadilainen vaan hesalainen joukkue niin silloin se tarkoittaa sitä että myöskin jokerit on junttijoukkue. Jokerifaneissa niitä matalamielisiä vasta riittääkin vaikka kai siellä joku fiksukin voi joukossa olla.
Hifki on aina stadin ykkönen, on aina ollut ja aina tulee olemaankin!!!!!!!
Minä arvostan vanhoja suomalaisia joukkueita näissä ovat myös: Ilves, Tappara ja TPS. Ja olisi suuri harmi jos esim. Ilves (joka pitää perää) putoaisi mestikseen.
jokerit Helsingin maalaiskunnasta, siis böndeltä.
narrifanit ovat maaltamuuttaneiden jälkikasvua, jotka sikiävät itäisessä Helsingissä.
Tutkittu juttu.
Jokerit on Töölöstä urpo!
http://www.hs.fi/urheilu/Asuvatko HIFKn kannattajat lännessä ja Jokerien idässä/a1361514231256
Tämän tutkimuksen mukaan puolet itä-helsinkiläisistä olisi hifk-faneja.
Eniten tuossa ihmetyttää se, että Espoossa asuu noin paljon hifk:n kannattajia.
Eikö Espoolla ole omakin joukkue?
Toisaalta Espoon alueella asuu paljon suomenruotsalaisia porvareita, jotka ovat tunnetusti yleensä Idrottsföreningen Kamraterna Helsingforsin kannattajia.
Espoon "Kultahammas Rannikolle" on muuttanut paljon helsinkiläisiä, niitä ruotsia äidinkielenään puhuvia. Niillähän se raha on, ei sinne duunarit muuta;)
Töölön Vesa oli Tölikästä, Rakennusmestari vei narrit Itä-Helsinkiin. Untamo!
Jep, Aimo Mäkinen junaili Helsinkiin, muuallekkin kuin itään, junnujen Canada sarjan. Siellä aloitti uransa mm. Jari Kurri.
P.S. Vesa on Tölikasta.
Töölöstä toi on alkujaan