Palkkioale pressan mukaan

Voisiko nusen pomot harkita palkkioalee esim, kaup,johtaja ja muut luottamus ja
virkahipat ?
573
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Törkeys huipussaan Nurmeksen luottamushenkilöiden korottaessaan omia korvauksiaan. Tämän tulemme muistamaan seuraavissa kunnallisvaaleissa.

Äänestä

Hiljaa ovat valtuutetut ja virkahipat mites ne kulukorvaukset esim matka ym ?

Äänestä

Valtuutetuilta täydellistä kieroilua,mukamas tapana korottaa kokouspalkkioita ennen kauden loppua seuraavalle valtuustolle.Idean isänä on kumminkin samat hipat,jotka tietää olevansa edustettuna niin kauan kuin jalat kantaa,mutta eivät uskalla korottaa tiliänsä kesken valtuustokauden,äänten menetyksen pelossa.Kun väestön määrä vähenee näin rutkasti,niin palkkiotkin pitäisi pienentyä.

Äänestä

Kyllä palkkioiden on alennuttava valtuutetuilta,koska päätösvaltakin on näköjään siirtymässä Lieksan valtuustolle.Kuinkahan tämä on mahdollista.

Äänestä

Paljonko saa kyseiset henkilöt esm kuukaudessa palkioita? Kertokaa! Olen utelias...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pahvi sauli . kirjoitti:

Voisiko nusen pomot harkita palkkioalee esim, kaup,johtaja ja muut luottamus ja
virkahipat ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu