Mikä on sen biisin nimi jota Repomies jammailee hampurilaiskoomassa?
Vastaukset 10
- Tämäkö?
tarkotatko tätä? Pizzicato 5 - Twiggy Twiggy
- Twiggy Twiggy!
Kiitokset, juuri sitä etsin.
- pasilaelukka
Entäs sitten se, joka soi Pöystin hampparikooman aikana?
- tva2
se on Simon & Garfunkelin sound of silence
- keskushenkilö
Ei kannata kokeilla, siis tuota pizzicato 5:n biisiä (eikä varmaan virginia heartbreakeriakaan sen puoleen). Se jää pähän soimaan vakavasti se biisi ja se on kamalaa. Ma kerron.
- repomies.
Ei kuse on ihanaa! Twiggy no mina kaasuke (ym. Rauno Repomiehen omia lyriikoita)
http://www.youtube.com/watch?v=7TJqtlPcRSw
Oikeat sanat on tässä
http://www.lyricsfreak.com/p/pizzicato five/twiggy twiggy_20109228.html
- kuu-ukko4
Mikä toi musiikki on tossa hampurilaismainoksen aikana?
- aala01
entäs levyllä?
- aiiivaaan
Te olette sitten tulleet keskustelemaan musikista tähän, keskustelkaa minun puolestani eiseminua häiritse, Niin yksinkertaista se on :)
- Anonyymi00010
Se on niin epäterveellinen, että joka viides yli 40-vuotias kuolee siihen. Se on niin tuhti, että sitä voi käyttää viemäritiivisteenä. Se on niin täynnä lisäaineita, että sen maatuminen kestää miljoona vuotta. Mutta se on niin perkeleen hyvää, ettet voi olla sille vihainen. Virginia Heartbreaker. Terveysministeriö ei halua, että syöt sitä. Ei voi olla pahaa.
Virginia Heartbreaker on 4-kerroksinen hampurilainen, jossa kuuden kiehuvassa siirapissa uppopaistetun sämpylän välissä on 4 kilon pihviä. Ne on valmistettu lehmästä, joka on syötetty pelkällä bensiinillä. Pihvien välissä on juustoa, joka on paneroitu hattaralla, sekä paketillinen pekonia muoveineen. Sen kanssa tulee dippi, jonka raaka-aineet ovat teurasjäte, hyhma ja polonium 231.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051770
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä441247Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS461179Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231000Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita172849Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13800- 48722
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201713Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?14702Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.40636