Presidentti tuli uskoon!

se tuli vihdoin söpösti uskoon, alkoi katua ja anoa anteeksi Jumalalta DDR-sekkailujaan, ja venäjäänliittämispuheitaan, varallisuusveron poistoa ja kaikkia tyhmiä tekojaan yleensä...
http://www.hs.fi/politiikka/Halonen liittyi kirkkoon jätettyään presidentin tehtävät/a1305609194337

Lupuskainen pikkumummo Haloinen liittyi kirkkoon jotta pääsisi rahojensa kanssa Taivaaseen, kun kuolema noutaa pian vanhuksen ja kyllä varmasti nyt söpön lupuskaisen mummin vaatimaton toive otetaan huomioon viimeisellä tuomiolla!
19103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Sairaus voi vaan olla niin vaikea, (aivovaurio) ettei toivoa enää ole !

Äänestä

..mummu muka uskoon;))
Selvää populasisointia, mummu petaa itselleen punikkiministevin paikkaa kusiniinan tilalle!
Sehän olisi hyvä..tietäisi koko punikkipuolueen häviämistä maailmankartalta!!

Äänestä

Mivvvfikin kastetaa kivkossa! Kunhan dimitvi kohta sen tuo!

Paljon kivkkohommia, siksi namimami liittyi.
Maminamin kanssa vihille kivkossa pääsee Nökö.
Salavaimo.

Äänestä

On ihmeellistä millainen takinkääntelijä meillä on ollut pressana!
Väliin liittämässä meitä venäjään ja kiroillen
tanssimassa kommaritanssia punainen kommarirätti hulmuten.

Nyt sitten taas muka tullut uskoon, uskoo noita ikivanhoja tarinoita ja lukee satukirjaa, käy kallion kirkossa rukoilemassa satuolentoja, ennen kävi kaljakuppiloissa,
ei olis siitä uskonut että on NOIN tasapainoton!

Äänestä

Demari on kristitty. Demari tykkää lähimmäisistään. Demari ei halua kutsua touhuaan kristilliseksi, koska papisto oli pimeintä oikeistoa sääty-yhteiskunnassa.

Kokoomuksessakin tykätään lähimmäisistä,, siellä vaan tulokulma on se että kun kaikki ahnehtivat toisiltaan niin kaikilla menee hyvin, jos ei halua ahnehtia on vapaaehtoisesti antanut muille. Jos Sinulta voidaan ahnehtia, niin olet vapaaehtoisesti antanut.

Pohjoismainen sosiaalidemokraattinen yhteiskunta on SEURAKUNTA.

Kokoomuksen touhu, he ovat Ahneuden Apostoleita. Demarit on Lähimmäisenrakkauden Apostoleita.

Kumpi?

Äänestä

Jumalan hyvyyden ja rakkauden tähden pelastumme; tämä Jumalan rakkaus johdatti Herran Jeesuksen ristille, jossa Hän kuoli ja sovitti synnit ja sai aikaan syntien anteeksiantamuksen.

Raamattu opettaa meille, ettemme pelastu vanhurskaudessa tehtyjen tekojen ansioista, eli uskon tekoja tekemällä emme pelastu, vaan Jumalan armosta me olemme pelastetut, jossa hän julisti meille evankeliumia. Ja Pyhän Hengen kautta Hän näytti meille syntisyytemme sekä mahdollisuuden pelastua Kristuksen uhrin kautta.
Pelastuksen vastaanottaminen ei ole meidän ansiomme, sillä ilman Jumalan Hengen todistusta evankeliumin sanasta emme olisi voineet pelastua. Uskon tekoja tekemälläkään emme pelastu, ne ovat luonnollinen seuraus pelastuksesta, jotka Hän vaikuttaa meidän sydämessämme.



Tuleeko uskon tekoja tehdä? Tietenkin tulee, mutta emme ansaitse niillä pelastusta. Uskon tekoja teemme siksi, koska olemme Hänen lapsiaan ja Hän vaikuttaa meissä tahtomista ja tekemistä, että tekisimme uskon tekoja.

Äänestä
  • Kissa-makki voidaan kastaa nyt kirkossa, nimikin sillä valmiina!

    Äänestä

  • Kassi makki kirjoitti:

    Kissa-makki voidaan kastaa nyt kirkossa, nimikin sillä valmiina!

    On siinä kissalla juma'laut nimi: MAKKI. Sehän meinaa p'askahuussia tai paremminkin p'askahuusin alusta - siis sitä itteään P'ASKAA.

    Osuva nimi turhakkeen mivville!

    Äänestä

Älä sano väärää todistusta lähimmäisestäsi!

Tässä maailmassa parasta puhetta on kuulla Evankeliumin saarna, Sana Jeesuksesta, syntien sovittajasta. Vain Hän oli nuhteeton puheissaankin ja oli sitä meidän edestämme. (Ks. 1 Piet 2:21-24.)
Oikeaa ja hyvää puhetta on myös toisen puolustaminen ja kaiken selittäminen parhain päin. Läheisen nuhteleminen synnistä kahden kesken on parempi kuin puhua asiasta kaupungilla. Joka siihen lähtee, ottaa riskin, sillä se voi johtaa joko oikeaan parannukseen (Natan-Daavid, 2 Sam 12) tai tulla todella kalliiksi (Johannes-Herodes, Matt 14).

Äänestä

Punikit haluaa venäjän miehittävän Suomen!
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/122437-”suomi-nahdaan-venajalla-sotilaallisena-tyhjiona”

En enää äänestä Stpeetä koskaan, tulin vihdoin järkiini!

Äänestä

halonen kiittyi kirkkoon koska Seta alkaa pitää homppeleille sateenkaarimessuja Kallion kirkossa ja haloska menee sinne avustajaksi!

http://www.arcusfinland.net/24

Lukea möngertää homojen omatekoista raamattua, missä lukee mm. että pedofiilia on ihan luonnollista ja hyväksyttävää.

On se kumma kuinka vanha muori on yhä vaan kiinnostunut pervoseksitä,
kun ei päässyt afrikkaan seksineuvojaksi, niin pitää nyt täällä pedofiileille ja raiskaajille sekä itselleen touhuta taivas osuutta;DDD

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onneksi olkoon !!! kirjoitti:

se tuli vihdoin söpösti uskoon, alkoi katua ja anoa anteeksi Jumalalta DDR-sekkailujaan, ja venäjäänliittämispuheitaan, varallisuusveron poistoa ja kaikkia tyhmiä tekojaan yleensä...
http://www.hs.fi/politiikka/Halonen liittyi kirkkoon jätettyään presidentin tehtävät/a1305609194337

Lupuskainen pikkumummo Haloinen liittyi kirkkoon jotta pääsisi rahojensa kanssa Taivaaseen, kun kuolema noutaa pian vanhuksen ja kyllä varmasti nyt söpön lupuskaisen mummin vaatimaton toive otetaan huomioon viimeisellä tuomiolla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu