Saisiko tällä paketilla pelikelpoisen sniputtaja setin(?):
Ase:
www.milgear.fi/kauppa/warrior-sdettvll-erikoistukilla-well-mb05-p-681.html
Kiikari:
www.milgear.fi/kauppa/sniper-9x50-valaistu-kiikarithtin-0072-jalat-p-4193.html
Bipodit:
www.milgear.fi/kauppa/haaratuki-bipod-kiskokiinnityksell-metallinen-p-569.html
Viriosat:
www.milgear.fi/kauppa/warrior-complete-cylinder-tune-mb01040508-m160-p-3732.html
Ja:
www.milgear.fi/kauppa/warrior-liipasinkoneisto-mb01mb04mb05-metallinen-p-2109.html
Hoppikumi:
www.milgear.fi/kauppa/falcon-hoppikumi-chamber-packing-well-mb01040508-p-3576.html
Ghillie:
www.milgear.fi/kauppa/ghilliepuku-osaa-paloksitelty-p-1431.html
Ja lisäksi 0.35-0.40g kuulia, ostan varmaan 0.36g?
Siinä olis kaikki, kalliiksi tulee mutta se ei ole ongelma.
Pelikelpoinen paketti?
6
266
Vastaukset
- Adullahi666
Jos haluat päästä halvemmalla ja saada saman aseen suosittelen:
Wellin MB-01C:
http://www.airsoftnet.fi/kauppa?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=477&category_id=94
Tossa on kaikki lisäosat valmiina ja toi on suht halpa. Hyvät lähöt, kestävä bibodi ja hyvä tähtäin.
TAI VIRITETTY VERSIO SAMASTA!
http://www.airsoftnet.fi/kauppa?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=839&category_id=94
Ja vain 30 euroa kalliimpi.
Ja kuules tätä, tämä EI ole vitsi. Kävin Biltemassa 3 päivää takaperin. Siellä näin Ghillie puvun 34 euroa alennuksessa. Mene hyvä ihminen (jos mahdollista) hakemaan Biltemasta se. IHAN samallainen puku ku sun kuvassa.
Toi tulee huomattavasti halvemmaksi. - Paskanpuolikas
Tässä se on, tämä kyllä normaalihintainen mutta 40 euroa silti.
Linkki: http://www.biltema.fi/fi/Vapaa-aika/Metsastys/Vaatteet-ja-suojavaatteet/Ghillie-puku-46560/
(Toi on siis se Ghillie puku.)- Sniperr!
Omistan jo tuon itse aseen, ja haluan kuulla mielipiteitä noista osista/tarvikkeista. En tämmösiä; tää on sata kertaa parempi ja halvempi yms.
- Joku
Sniperr! kirjoitti:
Omistan jo tuon itse aseen, ja haluan kuulla mielipiteitä noista osista/tarvikkeista. En tämmösiä; tää on sata kertaa parempi ja halvempi yms.
Muuten ihan ok mutta tarvitset sen "palikan" että saat noi bipodit kiinni. Lisäksi tarkkuus puoleen kannattaa panostaa mm. tarkkuuspiippu ja hoppiyksikkö. Sekä samalla hinnalla saat esim. m180 viritys setin niin miksi ostaa m160.
Ghillie puvulla ei tee oikeestaa airsoft peleissä mitään. Eipä noi paljoo auta se puku pitäisi aina paikan päällä teä maastoon sopivaksi... Tuollainen paistaa keväällä hyvin ja syksyllä hyvin ja jopati keskikesällä..
- Sniperr!
Ok, en osta yli M160 virejä, koska:
1. Tehot saattaa mennä yli 3J
2. En jaksa välttämättä ladata jos on esim. M180-Jousi.
Ja kiitos tuosta ghillie hommasta, käytän normaaleja maastokamoja(must. Rusk. Vihr.). Säästyypähän nekin rahat. Se raha menee sitten varmaan uuteen Kaasupistooliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23833Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a1033465Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭793255"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin993078Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa522744IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-622743Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.962551Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.252251Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma212037Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä261634