Sinä olet ensimmäinen

Johonka ihastuin ensisilmäyksellä. Kukaan muu ei ole aikaisemmin, eikä kyllä jälkeenpäinkään saanut sellaisia värinöitä aikaan.
5318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kävitkö kurkkaamassa mun päiväkirjaa? :)))

Äänestä

Näin on. Ellei jopa rakastunut.

Ei ole väärää aikaa eikä paikkaa ihastua/rakastua. Silti voi olla elämässä
tilanteita mitkä tekee mutkia matkaan. Mutta ne ei koskaan ole este, vaan ainoastaan hidaste.

Äänestä

Mutta ne mutkat on tarkoitettu laitettavaksi suoriksi. Joskus jopa umpisoluja matkassa, mutta umpisolmutkin pitää avata. GoGo--->eteenpäin:)

Äänestä

myös viimeinen, toivottavasti.. ;)

Äänestä

se muka oli jotain muutakin kuin himoa? silti pelkäät minun puolestani...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haavan lehti kirjoitti:

Johonka ihastuin ensisilmäyksellä. Kukaan muu ei ole aikaisemmin, eikä kyllä jälkeenpäinkään saanut sellaisia värinöitä aikaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu