olenko teidän mielestä valmis hevoseen.Olen 11.v ja olen ollut hevosten parissa kohta kolme vuotta en hoitaisi hevosta yksin vaan se menisi sellaiselle tallille jossa vain ratsastaisin.Se talli on tutullani.
valmis hevoseen?
8
102
Vastaukset
- ytww j64
Et oo valmis mist löydät ruuat,kengittäjän ja rahaa. miten siivoot sen paskat? hä oot ihan surkee!!!
- AleXandrA<3
en maksaisi mitään itse,vaan tuttuni maksaisi kaiken.Tuttu on ollut hevosten parissa jo koko elämänsä
- katherine__
Itse et ole valmis noin nuorena ja kokemattomana, mutta tietysti jos tämä tuttu ostaa ponin ja sinä hänen ohjauksessaan ponia hoidat, niin silloin se voisi onnistua.
- Tallityttö
Musta et ole valmis veilä. Paitsi jos tuttusi hoitaa ja kaikkee sen. Ja sä vaan ratsastat.
- velli000
Sinuna odottaisin vielä muutaman vuoden.
- ddd2
en iha ymmärtäny. eka sanot et ootko valmis hevosen omistajaks, ja sit sanotkii et sun tuttu ostaa sen hevosen? eli nyt sanon 2 mielipidettä. 1. jos oisit ite ostamassa hevosen, älä osta. et oo valmis vielä. 2. jos sun tuttus on ostamassa hevosen, ja ns. hoidat sitä vaan niin eihän se susta oo kiinni että ostaako se vai ei.
en nyt iha ymmärtäny mut okeei. - vaatii aikaa
Tottakai hevosen voit ottaa/ostaa jos kerran se menisi tuttavasi talliin hoitoon, sopimus vaan tuttavasi kanssa miten jaatte välttämättömät työt ja jos tuttavasi maksaa kaikki kulut niin mikä ettei, keskustele kumminkin vanhempiesi kanssa asiasta sillä hevonen vaatii kyllä liikkumista sekä muutakin hoitoa ja hyvin säännölisesti, riittääkö aikasi ja kärsivällisyytesi?
- Mahd. Kenties
Mahdollista, jos on kokoajan joku, joka tietää kaiken hevosista ja osaa auttaa ja neuvoa, mutta muista, että vastuu on kuitenkin vanhemmillasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1693205
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541849Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471789Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591664- 771574
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3401491Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811349The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201268- 1581122
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251105