olenko teidän mielestä valmis hevoseen.Olen 11.v ja olen ollut hevosten parissa kohta kolme vuotta en hoitaisi hevosta yksin vaan se menisi sellaiselle tallille jossa vain ratsastaisin.Se talli on tutullani.
valmis hevoseen?
8
121
Vastaukset
- ytww j64
Et oo valmis mist löydät ruuat,kengittäjän ja rahaa. miten siivoot sen paskat? hä oot ihan surkee!!!
- AleXandrA<3
en maksaisi mitään itse,vaan tuttuni maksaisi kaiken.Tuttu on ollut hevosten parissa jo koko elämänsä
- katherine__
Itse et ole valmis noin nuorena ja kokemattomana, mutta tietysti jos tämä tuttu ostaa ponin ja sinä hänen ohjauksessaan ponia hoidat, niin silloin se voisi onnistua.
- Tallityttö
Musta et ole valmis veilä. Paitsi jos tuttusi hoitaa ja kaikkee sen. Ja sä vaan ratsastat.
- velli000
Sinuna odottaisin vielä muutaman vuoden.
- ddd2
en iha ymmärtäny. eka sanot et ootko valmis hevosen omistajaks, ja sit sanotkii et sun tuttu ostaa sen hevosen? eli nyt sanon 2 mielipidettä. 1. jos oisit ite ostamassa hevosen, älä osta. et oo valmis vielä. 2. jos sun tuttus on ostamassa hevosen, ja ns. hoidat sitä vaan niin eihän se susta oo kiinni että ostaako se vai ei.
en nyt iha ymmärtäny mut okeei. - vaatii aikaa
Tottakai hevosen voit ottaa/ostaa jos kerran se menisi tuttavasi talliin hoitoon, sopimus vaan tuttavasi kanssa miten jaatte välttämättömät työt ja jos tuttavasi maksaa kaikki kulut niin mikä ettei, keskustele kumminkin vanhempiesi kanssa asiasta sillä hevonen vaatii kyllä liikkumista sekä muutakin hoitoa ja hyvin säännölisesti, riittääkö aikasi ja kärsivällisyytesi?
- Mahd. Kenties
Mahdollista, jos on kokoajan joku, joka tietää kaiken hevosista ja osaa auttaa ja neuvoa, mutta muista, että vastuu on kuitenkin vanhemmillasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513645Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1142600Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5972302Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192046KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar781837Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431688- 201658
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1421602Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?951469- 281456