Hei, uudessa verokortissani on ennakonpidätysprosentti 14 %. Jäin Äitiyslomalle joulukuussa 2012, onko syytä muuttaa veroprosenttia äitiysvapaan ajaksi?
Äitiysvapaat ja verokortti
1
94
Vastaukset
Hei Mittitintti!
Tilaa uusi verokortti päivitetyillä tiedoilla äitiyspäivärahalle eli tarvitset verokortin etuutta varten.
Verokortin korjaaminen tapahtuu helpoiten sähköisessä palvelussa osoitteessa: www.vero.fi/verokortti
Terveisin Saija Verotiimistä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352126
- 841283
- 561248
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...321162- 601129
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39854Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121739- 26674
Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55555Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi19537