M: KTM EXC 525

525

Vuosimalli 2003, rek 07/03. Valkokilpinen, erittäin hyväkuntoinen ja vähän ajettu alle 2000km/40h. Myydään vaihtuneen pyörätarpeen vuoksi. Hp 9500 euroa.

7

2542

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietoa vailla

      maantieajoon ja räppäilyyn em. pyörä sopii kai ihan hyvin? Mites maastossa enskareiteillä tai crossiradalla?

      Minkälaisessa ajossa se oli sulla, maantie / mantsa?

      • 525

        Mainitsemiisi ajohommiin tämä pyörä sopii kuin valettu. Todellinen monikäyttöpeli, mutta paraimmillaan tietysti endurokäytössä. Crossiradallakin pärjää, kunhan jaksaa viedä ja jättää suurimmat loikat tekemättä.
        Oma käyttöni on ollut pääasiassa enduroa ja hieman asfaltilla - kun ei ole vielä niitä motovanteita...


      • hankkimassa
        525 kirjoitti:

        Mainitsemiisi ajohommiin tämä pyörä sopii kuin valettu. Todellinen monikäyttöpeli, mutta paraimmillaan tietysti endurokäytössä. Crossiradallakin pärjää, kunhan jaksaa viedä ja jättää suurimmat loikat tekemättä.
        Oma käyttöni on ollut pääasiassa enduroa ja hieman asfaltilla - kun ei ole vielä niitä motovanteita...

        -onko muuten kestänyt hyvin?
        kansi? mites kesähelteellä...katoin että MXC jenkkimallissa on sähköflekti...


      • 525
        hankkimassa kirjoitti:

        -onko muuten kestänyt hyvin?
        kansi? mites kesähelteellä...katoin että MXC jenkkimallissa on sähköflekti...

        Kyllä on hyvin kestänyt. Ei siis ole ollut mitään vikoja. Käy kui kello. Eipä ole ollut tarvetta suurilla kierroksilla huudattaa... Tiedän flektejä laitettaneen myös täkäläisiin exc:hin, mikäli esim ajetaan paljon suolla - hidas vauhti, paljon kierroksia. Itse olen kuitenkin tyytynyt kovempi pohjaiseen maastoon.


    • excee

      ootko ajanut talvella, pitääkö olla minkäkokoinen suutin tai muita säätöjä?

      • kotka

        Eipä ole tullut ajettua talvella, mutta kertokaa joku mitä pyörälle pitäisi tehdä talven varalle...


    • Mikael.O

      mitä eroa on puna ja valkokilpisellä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1127
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1100
    3. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1097
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1019
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      932
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      930
    7. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      867
    8. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      857
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      107
      831
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      713
    Aihe