Olen kauhean ihastunut erääseen mieheen. Tuijotamme toisiamme kauempaa, mutta jos lähestyn häntä hän ehdottomasti välttää katsomasta minua, selkeästi katselee mihin tahansa muualle.. ennemmin vaikka lattiaa kuin minua. Hänen elekielensä on niin ristiriitaista etten uskalla yrittää edes aloittaa keskustelua. Onko mahdollista että hänkin olisi ihastunut minuun, mutta ei joko uskalla/voi/halua enempää kanssakäymistä? Tällainen kauempaa katselu on hänelle riittävää?
Katseiden vaihtoa
beatrice4
261851
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Välillä huomaan olevan ihan samanlainen...
Minulla se on jonkinlainen ahistuksen täyteinen refleksi.
Sydän on ruvella ja olen hujomannut ottavani etäisyyttä naisiin jos liian lähelle tulevat :( Samanlainen refleksi kuin jos koskettaisi jotain kuumaa, pitää vetäistä nopeasti pois...
Hmm... pitäisikö sitä väkisin sitten tunkea hänen lähelleen huolimatta tästä? Vai tulisiko jättää rauhaan ja antaa olla?
kehotan kokemuksesta että yrität kaikesta huolimatta mennä lähelle, kyllä se siitä (:
ollut minulta,ei mun nimi b;llä ala.
Lähesty ilmanmuuta! :)
"Olen kauhean ihastunut erääseen mieheen."
Näihin olisi aina hyvä liittää paikkakunta (pientä paikkakuntaa ei ehkä kannata). Vähintään yksi sadasta löytäisi toisensa tällä tavoin.
Tuskin täältä kukaan ihastuksensa kohdetta hakee vaan pikemminkin haluaa avautua ja keskustella asiasta.
On todella pieni todennäköisyys että täällä kohtaa sen yhden ihmisen vaikka latelisi mitä tuntomerkkejä.
Ehkäpä mies on vain ujo?
Ujous ja jännittäminen voi herkästi vaikuttaa ulospäin "kylmyydeltä" tai ylimielisyydeltä. Tuo lattiaan katsominen ainakin viittaa vähän siihen.
Miksi mies katsoisi sinua kauempaa jos ei olisi edes hieman kiinnostunut?
Kiitos neuvoista. Olen ajatellutkin että tässä on joku "juttu", mutta pelännyt sen olevan vain oman hillittömän ihastuneen pääni tuotetta. Pelko siitä että minä tulkitsen väärin ja siten vain munaan itseni yrittämällä lähestyä kun hän "torjuu" yritykseni käyttäytymällä näin. Oh well.. katsotaan jos tuo sitten rentoutuisi. Heitän hänelle vaikka oikein ison hymyn kauempaa, kun sieltä hän kyllä osaa katsoa :D
Ja kyllä, kyseessä on pieni paikkakunta :)
...jos hymyilet kauempaa, jätkähän saattaa luulla että hymyilisit jollekin muulle, hämmentyy ja saisit jälleen kerran vastareaktioksi jotain maahan katsomista tjs. ja sitten sinä alat entistä enemmän epäröimään.
jos haluat että kundi oikeasti huomaa sut, hymyile sellaisen välimatkan päästä ettei se mitenkään voi erehtyä. ei sen hymyn tarvitse olla edes mikään leveä, kunhan sellainen pikainen silmiin katsominen hymyn kanssa, niin luulisi miehen ymmärtävän.
Siis.. nämä katseet ovat niin pitkiä että kyllä siinä ehtii aloittaa hymyilyn oikealla hetkellä. Toivon hänelle kaikkea hyvää, kunpa voisinkin olla täysin varma hänestä niin toimisin itse riippumatta hänen ämpyilystään. Sama kai tuo on sitten munata itsensä, eiköhän tämä selviä tavalla tai toisella... mistä on oikeasti kyse.
Eihän nimesi vain ala A:lla :) Kumma juttu tässä viime aikoina itsellä. Pitkiä katseita ja ihan jopa hymyilyäkin. Ihan mukavalta tietty tuntuu, mutta hieman oudolta kuitenkin. Kyseistä naista en tunne (vielä) niin hyvin, että suoraan viitsisin kysyä. Mikään ei tietty estä tai haittaa vaikka naisen käytöksen takana olisikin jotain tunteita. Vapaa mieshän minä olen mutta ihan jokaisesta hymyilevästä naisesta en mitään äkkinäisiä johtopäätöksiä vedä :)
Mukava kuulla etten ole ainut, jolla on "kummallisia" juttuja elämässään. Ehkä tämä ei olekaan niin tavatonta ja outoa kuin kuvittelen. Minun kummallisuuteni sen ihmettelystä, miten täysin tuntematon ihminen voi aiheuttaa minussa tällaisen reaktion. Pidän itseäni kuitenkin järkevänä ja tasapainoisena ihmisenä :D
Nimeni itseasiassa alkaa A:lla, mutta en tiedä mistä ko. mies minun nimeni edes tietäisi.. ellei joku muu ole sitä hänelle kertonut.
Mielenkiinto heräsi, olisiko sinulla beatrice4 jotain sellaista mitä vain sinä ja kyseinen henkilö tietäisivät toisistaan? Vaikeetahan tämä on, mutta koitetaan onnea ;)
Näin tätä komeaa miestä viimeksi tiistaina kuntosalilla. Muualla en ole häntä tainnut nähdäkään. Hän tuli viereiselle penkille tekemään penkkipunnerrusta kun minä tein maastavetoa. Oletan että jo tämä tieto riittää oikealle henkilölle.
Ei voi olla todellista, kerro lisää... ;)
En ole aivan varma, mutta eräs kaverisi on puhunut sinusta vähän minulle ja luulen että nimesi alkaa J:llä. Täsmääkö?
No vastaa jo!!
Liian jännä odottaa, mitä sielt tulee :D !!
Huhhuh... onneksi en ole komea. Muutenhan olisin voinut olla kaivattu henkilö. Anyways, anna hänelle vaikka lappu, johon olet kirjoittanut puhelinnumerosi. Siten saisit tietää onko mies oikeasti kiinnostunut sinusta ja luultavasti välttyisit myös kasvojen menettämiseltä.
Kai minun jotain täytyisi hänelle sanoakin, en tiedä oikein missä välissä olisi sopivaa/luontevaa alkaa ojentaa käyntikorttiaan :D. En tiedä edes onko hän vapaa mies. On kyllä sen verran komea tapaus että riittää naisia, joista valita mieluinen :)
PItää vielä kysäistä: Siis muutenko sinä tunnistit itsesi antamistani vihjeistä, paitsi et pidä itseäsi komeana? :D
Kyllä tunnistin, kuten varmaan sata muutakin suomalaista miestä. Mutta en todellakaan ole komea.
Kerro jotain konkreettisempaa, jotta saisin suljettua itseni pois pelistä. Esim. jotain itsesi tai hänen ulkonäöstä/olemuksesta? Millaista kulkupeliä käytät?
Tällä rauhallisen oloisella miehellä on käsivarressa sekä olkavarressa tatuointi ja hän kantaa mukanaan sinistä treenikassia. Itse olen pitkä keskivaalea nainen ja kuljen vaaleanpunaisella pyörällä :)
Huh, onneksi en ole minä. :) Läheltä kuitenkin liippasi.
Oikeastaan itsekin olen todella helpottunut. Ei ole kovin mukavaa saattaa tunteitaan toisen tietoon näin :) Nyt voin vielä säilyttää pokerinaamani.
Liippasi suurinpiirtein yhtä läheltä kuin maailmanloppu tässä taannoin.