Volvo on varakkaiden auto

Myymälän Johtaja

Kun ostat äijä-volvon (S80/V70), niin alkaa kuulua kateellisten pulinaa.

Tuntuu siltä, että parhaiten Volvon tuntevat ne joilla sellaista ei ole ollut eikä ikinä tule olemaankaan.

Mutta auton omistaja on rahansa tienannut ja hänen ei tarvitse muitten mukinoita kuunnella.

10

601

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äveriäs Tsuppari

      Kyllähän se niin on, että suurin osa Volvo ym. autoilijoista on haltijoita ei omistajia, ja sehän nyt ei paljon rikkautta vaadi.

    • ämis

      Kuka ajattelee, että volvon ääs80 tai V70 olis joku porvarimalli. Kun menee nettiautoon niin alta kympillä lähtee jo vaikka millaista vulvaa. Naurattaa jos joku hakee/luulee saavansa volvolla jotain statusta itselleen, heh heh!

      • StatusVolvoS60AWD-D5

        Kuulehan Riepupetteri. Ei ei saa statusta, mutta saa helvetin hyvän ja luotettavan auton. Onhan se nyt päivän selvä asia, kun Vollen hinnalla saa kolme tojoa tai jukeja, niin silloin saattaa joku kateelisena pitää Volvoa kovinkin statuksena. Ja perkele onhan se sitä. Status mikä satatus.


      • volvonainen1

        aivan. ei statusta .. ostin onneton persaukinen vm. 04 s60 volvon ollut nyt 1.5 vuotta ajettu 165t.km. vikoja kerron hieman virtalukko meni puolivuotta ostostani. seuraava kytkin ja vauhtipyörä. en koskaan enää volvoa. se siitä.


      • esajas2
        StatusVolvoS60AWD-D5 kirjoitti:

        Kuulehan Riepupetteri. Ei ei saa statusta, mutta saa helvetin hyvän ja luotettavan auton. Onhan se nyt päivän selvä asia, kun Vollen hinnalla saa kolme tojoa tai jukeja, niin silloin saattaa joku kateelisena pitää Volvoa kovinkin statuksena. Ja perkele onhan se sitä. Status mikä satatus.

        Ollut kaksi Volvo s60 D5 mallia sanotaan Traktoriksi mitä se vähän on mutta vääntöä riittä, vedän matkaaja 8000 vaunua ja kyllä kulkee hyvin perässä, kulutus 9 L
        sadalla pikkasen joutuu ajamaan ylinopeutta että pystyy pitkällä vedättään 5 pykäläinen automaatti. Tuolla kun leirinnässä katselee veto-autoja niin noin kymmenestä kahdeksan on volvoja. Ilman vaunua kulutus 5,2 litraa 100 km,
        pystyy toki säästellen ajaan tuonne 4 litran kantiin.


      • esajas2

        Hyviä Volvoja saa alta 25 tuhatta, alta 100 tuhatta ajettuja ei vaadi paljoa kahisevaa
        On jämäkkä ajettava etenkin talvella, kyllä Mb on vastaan tulijoita uraisilla talviteillä,


      • esajas2
        volvonainen1 kirjoitti:

        aivan. ei statusta .. ostin onneton persaukinen vm. 04 s60 volvon ollut nyt 1.5 vuotta ajettu 165t.km. vikoja kerron hieman virtalukko meni puolivuotta ostostani. seuraava kytkin ja vauhtipyörä. en koskaan enää volvoa. se siitä.

        Oliko vauhtipyörä kenties palanut siniseksi, näitä sattuu kun tarpeeksi luistattaa kytkintä. Mulla yksi vanha Toyota Garina II ajettu 320 Tuhatta eikä ole vielä kytkimelle tehty mitään, on metsästys käytössä, eikä ole ihan pahhasti ruostunutkaan, malli 1990.


    • ämis

      Pikkuisen taitaa piiri pyöriä pienenä, jos autolla tarvii jotain statusta itselle hakea. Vielä kamalampi huutonauru, kun Volvo kyseessä.

    • volvonainen1

      kilsoista en varma kun oli saksan tuontipeli

    • Renault-omistaja

      Volvo ja Mercedes-Benz ovat premiun luokan autoja. Audi (lue VW) ja BMW ei ole sitä koskaan ollut, eivätkä ole nytkään. Piste

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      49
      6021
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      263
      5927
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      89
      5736
    4. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      36
      4890
    5. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      49
      4729
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      216
      4065
    7. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      3751
    8. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      147
      3572
    9. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      31
      3175
    10. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      25
      3127
    Aihe