Miksi Jim kanava poistettiin?

töllöstä kuraa

Paras kanava vaihdettiin liv kanavaan! Nyt ei näe poliiseja ja muita hyviä sarjoja... Liviltä ruokaa ja englantilaisia sisustus ohjelmia, kuka niitä jaksaa katsoa?
Tehkääs jotain päättäjät tälle. Digitan mukaan voidaan laittaa vaikka kaikki näkyviin. Tv yhtiöt ei vain halua maksaa digitalle ja rajoittaa näkyvyyttä. Me maksamme saman yle veron ja silloin meillä kuuluu samat kanavat kuin muillekkin. Me maksetaan muidenkin katselut nyt!

13

1056

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ketuttaa nii p

      http://www.digita.fi/yritykset/yhtio/media/tiedotteet/liv_ja_jim_vaihtavat_kanavanippuja_8._tammikuuta_-_liv_laajenee_koko_maahan.1959.news

      "Lifestyle-kanava Livin näkyvyysalue laajenee koko maahan ja Jimin näkyvyysalue supistuu tiistaista 8. tammikuuta 2013 alkaen, kun kanavat Jim ja Liv vaihtavat kanavanippuja. Liv siirtyy kanavanippuun B ja Jim siirtyy kanavanippuun E. Jim poistuu radio- ja tv- asemien Iisalmi, Inari, Kiihtelysvaara, Pello, Pihtipudas, Posio, Pyhätunturi, Ruka, Taivalkoski, Sodankylä Vuotso, Ylläs ja Ähtäri kanavatarjonnasta. Jimin tilalla nähdään jatkossa Liv."

      • Jim.

        Oikein hyvin näkyy Pyhäsalmella. Liv ja Jim.


      • 14+3
        Jim. kirjoitti:

        Oikein hyvin näkyy Pyhäsalmella. Liv ja Jim.

        Myös täällä näkyy molemmat kanavat hyvin.


      • tipsu631

        Joo, paras kanava pois näkyvyydestä tottakai tämä Ähtärikin kuuluu joukkoo.
        Kyllä risoo. En ole muuten huomannut että tästä olis mainintaa ollut ??? En vissiin vaan ole ollut tarkkaavainen.


      • vinkki.
        tipsu631 kirjoitti:

        Joo, paras kanava pois näkyvyydestä tottakai tämä Ähtärikin kuuluu joukkoo.
        Kyllä risoo. En ole muuten huomannut että tästä olis mainintaa ollut ??? En vissiin vaan ole ollut tarkkaavainen.

        Käännä antenni ihmeessä Haapavedelle kyllä näkyy.


    • piiskanippu.

      Haapaven kauttako näkyy. voi pihtipudas minkä teit.

    • suuntaus

      meillä kävi syksyllä ekspertiltä topakka poika ja käänsi meille haapavein näkymään. hyvin näkkyy jimit avat yms ja alako myös pohjoissuomen uutiset näkyvä.ulko johot hän vaihto samalla

      • riippuu,,,

        Vaatinee vahvistimen joillakin,ainakin mulla vaati.


    • livilleääni

      ei tarvi näkyäkkään jimiit paskakanava

      • kaikilla ei näy-

        hyvin näkyy Pyhäsalmessa.


    • Pannu kuumana

      Voi v*ttu, että ottaa päähän tällainen.
      LIV:n katsojajoukko todennäköisesti murto-osa Jim:n katsojista. Ja eiköhän supisteta sitä suositumpaa. Mitä logiikkaa tämä nyt on?

    • laguuna-lähiö

      Laguuna-logiikkaa tietysti jurpo

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3992
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1461
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe