Mitä meinaatte tehdä viikonloppuna kavereiden kanssa?

Mitä meinaatte tehdä viikonloppuna kavereiden kanssa?
15244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Eikö tää ole vähän väärä paikka kysyä asiaa? ;) Vaikka onhan täällä varmasti useimmilla edes joku kaveri tai jopa useampia. Ite en tiiä vielä, mutta toivottavasti joku heistä nyt haluaisi nähdä.

Äänestä

En tiedä haluavatkos kaverit nähdä mutta ottaa yhteyttä jos haluavat. Ainakin kotosalla ollaan tää viikonloppu jos ei muuta keksi.

Äänestä

Mulla ei ole kavereita.. kotona yksin virun.

Äänestä

Olen itseni kaveri.Vien kaveri itseni salille joka päivä, myös lauantaina ja sunnuntaina. Sitten menen kaveri itseni kanssa kaupan kautta kotiin ja teen kaveri itselleni ruokaa.

Äänestä

Tullaan kavereitten kanssa joukolla trollaamaan tänne suomi24 yksinäisyys palstalle.

Äänestä

Olen vapaalla töistä. Käväisen ehkä lenkillä ja iäkäs tätinikin odottaa että tulisin. Itsellä kyllä kyläpaikkoja riittäis.Parikin ystvävääon joiden luona en ole vielä käynyt tämän vuoden puolella.
Huomenna aamusta on seurakunnan puutalkoot.Homma vie noin pari tuntia. Sitten varmaan poikkean seurakunnan kirpparilla. Pitäisi siivota. Huomenna on se lauantain saunapäivä -ohjelmaksi riittää pitkä reilun tunnin löhöily löylyssä, sitten hyvää syötävää ja saunakahvit. Yleensä kuuntelen klassista musiikkia ja lapsuuden perinteenä on kulkenut vuosikymmeniä kuunnella Ylen ykköseltä radiosta "Lauanatain toivotut" ja radio on muutenkin pitkin iltaa auki.Yleensä lauantai-ilta on pyhitetty ihan vain itselleni.
´Vapaana sunnustaina nukun pitkään ja menen jumalanpalvelukseen mikäli herään ajoissa. Iltapäivällä tapaan sitten ehkä ystäviäni ja käyn lenkillä. Jotain tällaista .....

Äänestä

pehmolelukamuillani on tänää ainakin kiva ilta tiedossa. Lähdetään vähän pyörähtämään tuolla kaupungin yöelämässä. Matti-nallukka on liikuntavammainen, (suutuspäissäni sahasin siltä jalan), joten vedän häntä pulkassa. Niilo-krokotiilini toimii bodyguardina, koska illalla on liikenteessä vaikka minkälaista hörhöä. Hänellä on niiiiin valtava purukalusto, ettei varmasti isompikaan jannu tai tytsy uskalla tulla aukomaan päätään. Toki ossaan itsekin puolustautua, mutta kun siinä saattaa vasta lakatut kynnet katketa ;)

Sori, oli jotenki niin provon oloinen aloitus......... :) Ei ehkä ollut tarkoitettu niin, mutta juuu........... yritän huomenna vastata asiallisesti.

Äänestä

Joten yksin vaan vuodesta toiseen.

Äänestä

Ajattelin vetää itseni narun jatkoksi mut kaverini ei tuonut mulle narua. Kaveriin ei voi luottaa tosi paikan tullen näköjään.

Äänestä
  • Toivottavasti susta ei oikeasti tunnu tuolta. Itse voisin kyllä kuvailla oloani myös välillä hyvinkin tuolla tavalla. Joki tuossa näyttäis taas tänää aika houkuttelevalta...

    Unohdetaan köydet ym. Eiks vaan!!!!!!

    Äänestä

Taitaa olla erilaisia "koulukuntia" siinä millä tavalla kaveruus mielletään, itselläni oli kavereita vielä peruskoulussa, ystäviä ei koskaan. Kaveruuden miellän pinnalliseksi kanssakäymiseksi ja ystävyyden läheiseksi ihmissuhteeksi, en tiedä oliko aloitus vain vidduilua vai onko se vain ymmärretty väärin, onhan toki niitäkin joilla yksinäisyyttä esiintyy kavereista ja ystävistä huolimatta.

Äänestä

Mä unelmoin koko viikonlopun. Ikävä :) Kohta en näe sua enää koskaan :(

Äänestä
  • Anteeksi uteliaisuuteni, mutta minnekä se toinen nyt lopullisesti katoasi vai meinaatko itse tehdä katoamistempun? Toivottavasti ei ole kyse siitä mikä ekana tulee mieleen....... :(

    Unelmointi on kivaa, mut mukavampaa on jos ne oikeasti toteutuu.....

    Äänestä

  • ???? kirjoitti:

    Anteeksi uteliaisuuteni, mutta minnekä se toinen nyt lopullisesti katoasi vai meinaatko itse tehdä katoamistempun? Toivottavasti ei ole kyse siitä mikä ekana tulee mieleen....... :(

    Unelmointi on kivaa, mut mukavampaa on jos ne oikeasti toteutuu.....

    Ei ole kyse siitä.Ei tässä niin pohjalla olla :) Menee meille vaan tiet eri suuntiin. Enkä luutavasti enää näe häntä, koska emme ole mitään jutelleet jne. Vähän vaikea selittää, mutta siis kyse ei ole mistään sen vakavammasta :)

    Ja ne unelmat sais toteutua, mutta vähän vaikea uskoa :(

    Äänestä

  • joskaikkiolisitoisin kirjoitti:

    Ei ole kyse siitä.Ei tässä niin pohjalla olla :) Menee meille vaan tiet eri suuntiin. Enkä luutavasti enää näe häntä, koska emme ole mitään jutelleet jne. Vähän vaikea selittää, mutta siis kyse ei ole mistään sen vakavammasta :)

    Ja ne unelmat sais toteutua, mutta vähän vaikea uskoa :(

    No eipä sitä tiedä jos joskus tapaatte taas toisenne.

    Unelmien eteen joutuu joskus tekemään aika paljon työtä. Kaikkea ei voi saavuttaa, mutta aina kannattaa yrittää!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


nimimerkki on pakoll kirjoitti:

Mitä meinaatte tehdä viikonloppuna kavereiden kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu