Olen leijona, nouseva skorppari. Onko muita samanlaisia? Entä mitä tuo yhdistelmä luonteestani kertoo?
Nouseva skorpioni
6
1385
Vastaukset
- Bigmama
Leijona, nousu skorppari on aika lailla tälläinen:
Rakastaa esillä oloa. On dramaattinen, sopisi loistavasti teatteriin tai elokuviin. Tykkää kohahduttaa. Suosii tummia sävyjä pukeutumisessa, tosin kulta kiehtoo myös.
Dramatisoi kaiken. On seksuaalinen, rohkea ja estoton. Saattaa omata jyrkät mielipiteet ja terävän kielen. Ei epäröi tuoda mielipidettään esiin. Osaa vampata miehen taidokkaasti (olettaen että olet nainen). Naisellinen mutta ei heikko. Vahva persoona joka haluaa saada tahtonsa läpi. Eroottinen, kunnianhimoinen, tunnollinen ja ei missään nimessä laiska.- Nasse
Tuo oli taas sitä kaunomaalailua ja eri merkkien väkisin yhteensovittamista. Miks et yhtä hyvin valinnut molempien merkkien negatiivisia piirteitä ja rakennellut niistä jotain? Esim: Leijona/skorpiooni =Hörhöilevä narsisti.
- Rampe
Nasse kirjoitti:
Tuo oli taas sitä kaunomaalailua ja eri merkkien väkisin yhteensovittamista. Miks et yhtä hyvin valinnut molempien merkkien negatiivisia piirteitä ja rakennellut niistä jotain? Esim: Leijona/skorpiooni =Hörhöilevä narsisti.
Ja miksi kaikesta pitäisi aina kaivaa negatiiviset asiat? Hörhöilevä narsisti taas ei sovi leijona-skorpionille lainkaan, ainakaan hörhöilevä. Hanki tietoa!
- Leo Sippi
voin sanoa että ovat aivan ihania naisia
- Minäkin
Ei aivan kuin bigmama, mutta melkein;
omalla tavalla vahva, hyvin eroottinen,
tunnollinen ja oikeudenmukainen,
omaa reviiriään puolustava,
teräväkielinen, salaperäinen,
ehkä vähän ristiriitainen..
leikkisä, nautinnonhaluinen
ja toisinaan laiska ;) - bubble
no niin.. mä olen skorppioni ja nouseva leijona. voimakas yhdistelmä oon kuullut, mutta taidan kuitenki olla myös tollanen hörhöilevä narsisti..hehe..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175083Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012311- 1351998
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481868Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551266Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu116944Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48841Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654