Miten välttää syömisen jälkeinen väsymys?

E5D4C3

Mulle tulee aivan törkeän kamala olo fyysisesti syömisen jälkeen. Vähintäänkin väsyttää hirveästi ja usein alkaa huimaamaankin melkoisesti. Syön niin epäsäännöllisesti, etten osaa sanoa onko tuo ikävä olotila sitä pahempi mitä kauemmin on kulunut aikaa edellisestä syömisestä.

Tosi rasittavaa, että vielä kalorijuttujen ym. henkisten rajoitusten lisäksi pitää vielä miettiä sitäkin, milloin on "varaa" tuohon kamalaan fyysiseen olotilaan syömisen jälkeen ja täten määrittää se, milloin voi syödä.

4

525

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • FFSFSFFSFSFSFFS

      AHAHAHAHAHHAHAHA

    • Pope

      Oho, en tiennytkään, että muillakin anorektikoilla esiintyy tätä!
      En kyllä osaa kertoa, mikä tähän auttaisi.. Mutta itellä esiintyy ihan samaa D: Syön kerran päivässä, aamupalan, ja vaikka takana olisi semi hyvät yöunet, nukahdan aina ruuan jälkeen noin tunniksi tai pariksi.. Tuntuu, että keho menee ihan horrokseen: tärisen kylmyydestä ja olen ihan helvetin väsynyt.

      Tää on tätä syömishäiriöiden siunausta

    • Cathleen

      Minulle tehtiin sokeritautitesti kun lääkärille valitin ruoan jälkeisestä kovasta väsymyksestä. Mutta testi oli negatiivinen. Enkä ole anorektikko, kunhan kerron että tuota oloa on muillakin. Ilmeisesti verensokerinnousu väsyttää.

    • ruyit

      itselläni on samaa. Syömisen jälkeen olen aivan puhki ja usein on vielä fyysisesti paha ja raskas olo D:

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      68
      2342
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      245
      2313
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1538
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      35
      1365
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      60
      1348
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1309
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      998
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      989
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe