Tämä uneksijoiden heimo

Vaikeinta on oppia rakastamaan tässä hetkessä, sillä ne ovat haaveet, jotka tekevät sydämen kipeäksi.


http://youtu.be/mrZRURcb1cM



n > m
3126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oikeassahan olet, elämän pitäisi olla tässä ja nyt. Mutta ei se ihan niin aina mee. Koska jossain kaukana kasvaa kaunis kukka, jota ei voi vaan unohtaa.

Äänestä
  • Ei tarvitsekaan unohtaa, mutta rakastaa häntä olosuhteista huolimatta... Se on vaikeaa saavuttaa, mutta mahdollista, ja vapauttavaa.

    Äänestä

Kukkasta ei voi nnohtaa....:):) Ei voi kadottaaaa......

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei enää yksi heistä kirjoitti:

Vaikeinta on oppia rakastamaan tässä hetkessä, sillä ne ovat haaveet, jotka tekevät sydämen kipeäksi.


http://youtu.be/mrZRURcb1cM



n > m

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu