Urheiluliike Stadium mainostaa koko sivun ilmoituksin suksipakettia. Peltosen nanogrip, siteet kiinnitettynä, Fischerin monot. Yhteishinta 269 euroa. Ei paha.
Ikävää sen sijaan on, että paikan päällä niitä monoja on vain pieniä kokoja.
Sain tuohon hintaan vain sukset ja siteet, en monoja.
Ei puhettakaan hinnanalennuksesta tai muusta hyvityksestä. Pyysin kyllä.
Jäi petetyn maku.
Että sellainen liike on Kuopion Matkuksessa Stadium.
Kokemus lauantailta 12.1.2013 ei rohkaise asioimaan uudelleen. Aion myös määrätietoisesti kertoa tästä kohtelusta edelleen.
Ikävää sen sijaan on, että paikan päällä niitä monoja on vain pieniä kokoja.
Sain tuohon hintaan vain sukset ja siteet, en monoja.
Ei puhettakaan hinnanalennuksesta tai muusta hyvityksestä. Pyysin kyllä.
Jäi petetyn maku.
Että sellainen liike on Kuopion Matkuksessa Stadium.
Kokemus lauantailta 12.1.2013 ei rohkaise asioimaan uudelleen. Aion myös määrätietoisesti kertoa tästä kohtelusta edelleen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ei ole ainoa liike, joka mainostaa ei oota.
Ihmettelen ettei hinta pudonnut, jos et saanut monoja lainkaan.
Minulla myös ikäviä kokemuksia Stadiumista. Olin kiertämässä myymälässä iäkkäämpi talvitakki päälläni. Pari nuorta myyjänaista kassalla kommentoivat keskenään tyyliin, että taitaa tuo olla työtön. Kannattaisi supatella vähän hiljemmin tuollaisia, eikä asiakkaan kuullen sanoa!
.....ja kuitenkin ostit!???
Haloo???
Menit sitten tosiaan ostamaan???? Olisit nyt hyvä ihminen jättänyt ne rojut sinne kauppaan. Etpä voi ku itteäs syyttää...
totta kai joskus loppuu koot tai vastaavaa. miksi hitossa ostit jos sun kokoja ei ollut enää tai ei ollut alunperinkään?? mitä ihmeellistä tuossa nyt oli. miten tuollasesta voi jäädä petetty maku suuhu. ihme jätkiä.
Pitäähän intersportin jotain kiusaa keksiä kun kauppa ei käy. Oli aika huono yritys.
Kannattaisi laskea hinnat oikealle tasolle sielläkin, eli noin 50 % hinnoista pois silloin pystyisi juuri jajuuri kilpailemaan.
Todellakin Intersport on ollut monopoli asemassa lähetulkoon keskustassa sillä esim. Untamon urheilu ja muut pienemmät paikat ovat mun eurot ja markat saaneet.
Viimeksi Intersportissa kävin luistimia katsomassa kun olin ostamassa, mutta
hinnat alkoivat 200€ ylöspäin. Päädyin Sportiaan jossa sain -25% Bauereista
ja vielä ilmaisen teroituksen päälle.
Intersportti on ikäväkyllä juuri se paikka missä myyjätteret supisevat keskenään
ja ellei ole ykköset niskassa tulee myyjä nopeasti kyseleemään millä asialla on.
Että tämmöisiä kokemuksia täällä.
Stadium täytyy käydä katsomassa kun mailan ostan seuraavaksi, siitä raporttia sitten joskus.
Stadiunilta soitettiin 14.1. ystävällisessä hengessä. Asia kunnossa.
ai ne ottaa joka asiakkaalta puhelinnumeron?
...eli koko juttu oli keksitty!!
kjdlfj, olet joko ilkeä tai pösilö.
Normaali käytäntö on, että reklamaation tekevältä asiakkalta otetaan yhteystiedot. Muissakin liikkeissä.
Niin, joskus käy niin että asiakaspalvelu hoidetaan loppuun puhelimitse, jos sillä hetkellä ei pystytä asialle mitään tekemään. Vertailua Kuopion liikkeiden osalta kannattaa tehdä valikoiman/hinnan suhteen. Voi olla että tammikuun lauantaina liikkeessä ollut ehkä jokunen muukin asiakas, joillain kun kauppa käy, toisilla ei :)