Soini vaatii valtiota osakkaaksi 200 miljoona tappiota vuodessa tekevän telakan osakkaasi? Siten telakka voisi ottaa raskaamalla tappiolla tilauksia. Upottaa verovarat pohjattomaan kuiluun, moolokin kitaan?
Soini talousnero
vai huuhaaa?
1151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Soini - talouspoliitinen TOLLO.
Ja sitte te itkette ettei mennyt vastuuta kantamaan?? Haluaisitte Soinin esim. valtiovarainministeriksi, mutta sittenhaukutte taloustolloksi!!
Taitaa vajakeilla olla Soinipakkomielle!!
Niin, ikekää sitä sijoitusta, että Suomelle on tulossa 30-40 miljardin euron tappiot EU takuista! Siinä on silmät pyörällä, kun Kelan ja sossujen rahoitus loppuu.. Valmistautukaa loiset marjametjään vaan.. Rahat loppuu!
sori tuli virhe, siis "itkekää"..........
Soini kantaa huolta virolaisten ja puolalaisten metallimiesten työllisyydestä. Jos työt Suomessa loppuvat, miten heidän käy? Voiko kellään muulla olla näin avara ja lämmin sydän?
Eikös viro ole EU maa ja Kataisen mukaan nykyeuroopassa pitää kaveria auttaa!!! Eli Soinihan olisi hallituksen linjoilla!! Mitä valitat siinä??
Tulee EU-tuet maksuun ja vielä päälle Soinin vaatimat poskettomat konkkatelakan tuet? Ei auta enää marjamettäkään!
Mutta minä rahastan sinua!
Myös miljonääriksi omilla taloustaidoilla noussut keskustan Sipilä vaati eilisissä uutisissa hallitusta tukemaan telakkateollisuutta. Myös jakautuneiden demareiden ns. duunariosasto puoltaa tukemista!!
Iltalehden gallupin mukaan n.60% suomalaisista kannattaa telakoiden tukemista.
Paljon oli homopressahaikailijoitakin! Sipilä ja Pekkarinen paljasti tyhmytensä. Oikeita tukipelejä..Ei van ole rahaa elättiin, telakkaan valtion povella..
Mitä on tukipelit? Mitä oikeasti haluat sanoa?