kenet

lääketeollisuus korruptoinut sosiaali- ja
terveysministeriössä ampumaan omaan jalkaan
eli esittämään rinnakkaislääkkeiden poistoa
ja 40 miljoonan euron lääkekulujen lisäystä?

ottakaapa selvää
152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ampuu omaan jalkaan 40 milj. euroa per vuosi

eikä asia kiinnosta ketään

vai eikö kukaan huomaa, ettei sosiaaliministeriön
asia ole puuttua patenttiasioihin

kumma juttu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rpu kirjoitti:

lääketeollisuus korruptoinut sosiaali- ja
terveysministeriössä ampumaan omaan jalkaan
eli esittämään rinnakkaislääkkeiden poistoa
ja 40 miljoonan euron lääkekulujen lisäystä?

ottakaapa selvää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu