Ufoille taitaa löytyä aina luonnollinen selitys!

Jouduin sattumalta todistamaan todella vaikuttavaa ufon kohtaamista USA:ssa setäni farmilla. Tapahtumalla oli useita muitakin silminnäkijöitä. Tapausta pidettiin varmana alien-craft aluksena. Mutta mitä vielä, sikäläiset koiranleuat olivat valmistelleet meille varta vasten näytelmän, jossa lavasteisiin oli käytetty tuhansia taaloja.

Ufon luonnollinen selitys voi olla todella yllättävä. Ottakaapa huomioon.
16126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kerro lisää, varmaan tapahtumasta on olemassa paljon kuvia.

Äänestä

Ei kenenkään tarvitse nykyaikana käyttää tuhansia taaloja ufohuijaukseen, kun sellainen onnistuu mm. kuvankäsittelyllä.

Aika huono peruste tuo oma kokemus joka tapauksessa yleiseksi säännöksi.

Äänestä

Luonnollista selitystä ei aina löydy.
Nyt kun ufoarkistoja on availtu ympäri maailmaa, on voitu tehdä johtopäätöksiä tuhansista tai kymmenistä tuhansista tapauksista. Kriteereistä riippuen n. 5 - 10 % jää selvittämättä.
Toisaalta ainuttakaan vieraan sivilisaation lentolaitteeksi todistettuakaan ei ole noista tapauksista löytynyt.

Äänestä

Aloittajalle ihan yleinen vinkki että kannattaa tutustua tilastoihin ja aiheeseen ennenkuin vetää johtopäätöksiä.
Sama kuin sanoisin nähtyäni Helsingissä ensimmäisen ihmisen vihreä pipo päässä että "Helsingissä taitaa kaikilla olla vihreä pipo se lienee Helsinkiläisyyden merkki" 8)

Äänestä
  • "Helsingissä taitaa kaikilla olla vihreä pipo se lienee Helsinkiläisyyden merkki"

    Kyllähän tuo kuvainnollisesti paikkansa pitää, ja se pipo on vieläpä kireä vihreä pipo.

    Äänestä

Aloittajan otsikko pitää melko hyvin paikkansa. Niille ufohavainnoille jotka on pystytty selvittämään on aina löytynyt luonnollinen selitys. Sitten on sellaisia havaintoja joiden aiheuttajaa ei ole pystytty syystä tai toisesta selvittämään. Tiedossani ei ole ainuttakaan havaintoa joka olisi varmuudella todettu vieraan sivilisaation kuluneuvoksi.

Äänestä
  • Kulkuneuvoksi, kerpeleen painovihrepaholainen taas iski.

    Äänestä

  • Heh ei ehkä sinun tiedossani mutta se minkä minä olen nähnyt ei taatusti ollut tältä planeetalata.En ole siitä pahemmin huudellut kun ne yleensä selitetään "asiantuntijoiden" toimesta vaikka miksi. Ja jos ei muuta niin leimataan hulluksi epävakaaksi henkilöksi. Se riittää että itse tiedän mitä näin. Oli melko hiuksianostattava näky ja vaikka on aikaa, en haluaisi toistamiseen kohdata niin läheltä outoa kulkijaa.

    Äänestä

  • Heh raatokärpänen kirjoitti:

    Heh ei ehkä sinun tiedossani mutta se minkä minä olen nähnyt ei taatusti ollut tältä planeetalata.En ole siitä pahemmin huudellut kun ne yleensä selitetään "asiantuntijoiden" toimesta vaikka miksi. Ja jos ei muuta niin leimataan hulluksi epävakaaksi henkilöksi. Se riittää että itse tiedän mitä näin. Oli melko hiuksianostattava näky ja vaikka on aikaa, en haluaisi toistamiseen kohdata niin läheltä outoa kulkijaa.

    Juu peräkammarinpojat ja rekisteröimättömät nettinimimerkit ovat useinkin lennelleet toisille planeetoille ja jopa naiskennelleet humanoidien kanssa. Erilaisista ufojärjestöistä näitä löytyy niin, että päät yhteen kolisee ja siellä on joukossa jopa galaktisenliiton ylipääkomentajia ja muita kaluunakauloja.

    En vain nyt tarkoittanut ihan tuota. Ei sillä etteikö noillakin oma paikkansa ole tässä yhteiskunnassa.

    Äänestä

  • Heh raatokärpänen kirjoitti:

    Heh ei ehkä sinun tiedossani mutta se minkä minä olen nähnyt ei taatusti ollut tältä planeetalata.En ole siitä pahemmin huudellut kun ne yleensä selitetään "asiantuntijoiden" toimesta vaikka miksi. Ja jos ei muuta niin leimataan hulluksi epävakaaksi henkilöksi. Se riittää että itse tiedän mitä näin. Oli melko hiuksianostattava näky ja vaikka on aikaa, en haluaisi toistamiseen kohdata niin läheltä outoa kulkijaa.

    Voisitko ystävällisesti kertoa lisää tästä läheltä nähdystä? Tai vaikka vihaisesti, kunhan nyt vain kertoisit :)

    Äänestä

Aloittajalla ei kai ollut muuta tarkoitusakaan kuin tuoda esiin, että hänellä on setä Texasissa ja sedäöllä maatila.
Pohjois Karjalassa on kylä nimeltään Teksas, liekö samasta paikasta kyse? Näitä tfarmin omistajia tällä kutsutaan tunnetummin pienviljelijöiksi.
Eikä täällä ole ikinä näkynyt ensimmäistkään ufoa.

Äänestä

Jep. Voit onnistua ottamaan videon yhdessä kymmenestä tällaisesta tapauksesta. Parhaimmassa tapauksessa videota pidetään feikkinä ja sinua harmittomana pilailijana. Pahimmassa tapauksessa videota pidetään feikkinä ja sinut julistetaan kylähulluksi.

Kumpikaan näistä tapauksista ei ennakoi toivottua tulosta, joten nimettömänä videot tuubiin. Jos julkistat vähänkään tunnistettavana, niin vain ja ainoastaan vakavastiotettavan ufoyhdistyksen kautta. Onko niitä?

Äänestä

Tarkennan nyt vielä sitä juttuamme (avaustani).

Kyllä se olisi ollut aivan varmaa kauraa mappiin ratkaisemattomat ufo-ilmiöt. Mutta kuten sanottu, koko lavastus oli tekemällä tehty meitä varten ja hyvin upposi. Koiranleuat tulivat sitten itse ikäänkuin muina miehinä kyselemään, onko mitään kummallista sattunut. Ja siitähän se sitten pikkuhiljaa koko juttu selvisi naurun remakan kera meillekin.

Äänestä

Ja tekijöiden motiivi oli siis "hassunhauska" pilailu? Haha ja haha.

Äänestä
  • Näinhän se aina hehe. Seuravaksi tallomaan Texasin pellot.

    Äänestä

Lapsena kun kevätaurinko alkoi paistaa päätin kaivaa moponi pressun alta esiin.
Järkytykseksi huomasin että sarvet olivat kadonneet ja kahvat vaan roikkuivat vaijereiden varassa.
Kysyin asiasta veljeltäni joka kiisti jyrkästi osuutensa mystiseen katoamiseen.

Vuosia myöhemmin hän tunnusti tehneensä sarvista joitakin holkkeja autoonsa.

Elikä voimme tästäkin päätellä että abduktiot ovat luonnollisia ilmiöitä koska velihän se tietenkin on aina kun sarvet vie.

Logiikka pelaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Texas Kit kirjoitti:

Jouduin sattumalta todistamaan todella vaikuttavaa ufon kohtaamista USA:ssa setäni farmilla. Tapahtumalla oli useita muitakin silminnäkijöitä. Tapausta pidettiin varmana alien-craft aluksena. Mutta mitä vielä, sikäläiset koiranleuat olivat valmistelleet meille varta vasten näytelmän, jossa lavasteisiin oli käytetty tuhansia taaloja.

Ufon luonnollinen selitys voi olla todella yllättävä. Ottakaapa huomioon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu