...pieniksi palasiksi torjumisella, pilkkaamisella ja kaikenlaisella syrjimisellä. Kaikesta huolimatta olen hyvää tarkoittava ihminen.
Kiitos kun rikoitte minut
töissä kuitenkin.
18200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Narsistinen persoonallisuushäiriö on yksi persoonallisuushäiriöistä. Persoonallisuushäiriöitä on monennimisiä.
ota narsistisuudesta höpöttävä ne lääkkeesi ja varaa aika keinosiementäjälle
Eikö sulla ole muuta tekemistä kuin täällä roiukkua päivät pitkät. Mene lenkille siitä nyt heti.
en roiku kun OLEN TÖISSÄ PRKL! Kiusaajia täälläkin?
Mene itse. Eikö sulla ole muuta tekemistä kuin täällä roiukkua päivät pitkät. Mene lenkille siitä nyt heti.
jooooooooooo toissä suoli 24
herkkä itsetunto kun jonkun hömppäpalstan kirjotusten vuoksi menee "rikki". Oletko sä koskaan eläny oikeaa elämää, realissa olevaa, sitä mikä on seinien ulkopuolella? Vai oletko pumpulissa kasvatettu, se peräkammarin lapsukainen jonka herkkä sielu rikkoutuu jos joku katsoo pahasti.
No tippuko painolasti kun sait purkaa sisintäsi ja syyttää sinulle outoja ihmisiä sinun herkimmän rikkomisesta?
voi voi. kuka sanoi että PALSTAKIRJOITUSTEN TAKIA? ei kukaan.
No niin, touhutäti, otapa se kudelma esiin ja kone kiinni!
tai vaikka nypläät pitsiä. Mutta jätä toisten kommentit rauhaan.
Ihme vastauksia koko ketju täynnä. Mitä vittua te soitatte poskeenne siinä tuntemattomalle rikotulle ihmiselle?
kaikkea kanssa. No miksi et sano niille liveihmisille ketkä tuon tekivät. Kyllä tuosta sun uikutuksesta saa mielikuvan jotta täällä sun kaunista ja herkkää sisintä on joku täällä loukannu.
miks tulee tänne ruikuttamaan?
pitäskö täällä sitä voimahalia antaa, mikä ei auta sen enempää kun hevonen veteen paskantas! no oisko se nätimpää kun kirjottas voiamhaleja ja jaksamista sulle rikottu sielu.
Onko ap varma ettei joku vastaajista ole just siinä porukassa jotka täällä nyt säälittelee.Mulla ei ole mitään tekemistä tuon rikotun sielun kanssa, ja aina ihmetelly miten jotku hakee säälibojoja täältä, eikö livessä ole ketään muita ihmisiä kun niitä sielunmurtajia?
tee sukupuolenvaihtoleikkausta, mutta sulle vois jotain sen suuntaista vaikka tahdä. jos et ole jo valmiiksi nainen, niin akkamaista vikisijää kyllä muistutat kirjoituksinens.
Miksi sinä vastasit tähän? Kolahti jollakin tasolla? Oletko särkenyt jonkun sydämen...
Valitettavasti sellaista oikeasti tapahtuu oikeassa elämässä. Olen pahoillani, jos sinulle on käynyt niin, voimia jaksaa eteenpäin. Muista, että sinä olet sittenkin se vahvempi, jos olet tuon kestänyt. Toivottavasti myös kasvanut ymmärryksessä ja empatiassa. Heillä, jotka tuon ovat tehneet, täytyy olla jotain pielessä omassa elämässä, kun sitä omaa pahaa oloa täytyy purkaa ympärilleen. Olet ehkä ollut helppo uhri, liian kiltti tai hiljainen. Selllainen, josta ei ole uhkaa niille, jotka sinut ovat valinneet uhrikseen. Muutoksen täytyy lähteä sinusta itsestäsi.
Onpa ikävä lukea, että sinua on kiusattu. Siitä tulee kyllä syviä ikävän tuntoja. Minua kiusattiin ankarasti työpaikassa, jossa olin pari vuotta takaperin. Eivät kyllä kaikki siellä kiusanneet, mutta samanlaisia tuntemuksia tuli. Kyselin, että ketkä ovat mukana, ja mistä on kyse?
Sivullisen kanssa olen samaa mieltä siitä, että kiusaajalla ei ole kaikki hyvin. Ei ollut minunkaan kiusaajallakaan. Ikävä väärinkäsitys oli taustalla, mikä selitti käytöstä. Kiusaaminen ei ollut lainkaan oikein minua kohtaan.
Varo vainoharhaisia tuntemuksia, jotka nostavat päätään em. tilanteessa. On hyvä, jos joku voisi kuunnella livenä kertomuksesi ja saisit vähän etäisyyttä tuntemuksiin. Tämä palsta ei ole paras paikka.
Minulla oli tällainen hyväntekijä ja pääsin yli. Voimia!
Minulle on tehty samanlailla kuin sinulle aloittaja. Ymmärrän täysin kirjoituksesi ja sen miksi kirjoitit nettiin kaikkien nähtäville. Kaikille halusit sen sanoa, viisaampi laittaa tänne kirjoitus kun mennä kauppakeskukseen huutamaan.. Tuntemattomuus myös suojaa meitä jo rikkinäisiä. Voimia sinulle!