Totta se on.

Kyllä näköjään volkkareilla ajetaan paljon ylinopeuksia. Aamuisin töihin ajaessa kiinnitin huomion ohittelijoiden auton merkkiin, todella useasti se oli passat,jetta tai golf. Sanon vielä että ajoin ihan rajoitusten mukaan.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jaa. No pikkupuljujen pakettiautot (putki/sähkö/lvi) vasta sekoja ovatkin. Volvo V70 kuskit eivät osaa käyttää vilkkua. En anna ikinä tietä jos jään tuollaisen pujottelijan. Ja välit menee aina kiinni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


volvoilija. kirjoitti:

Kyllä näköjään volkkareilla ajetaan paljon ylinopeuksia. Aamuisin töihin ajaessa kiinnitin huomion ohittelijoiden auton merkkiin, todella useasti se oli passat,jetta tai golf. Sanon vielä että ajoin ihan rajoitusten mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu