tapiola/turva

Miten on soitin Turvaan ja kysyin tarjousta heiltä,kysyi ensimmäisenä missä vakuutusyhtiössä olet asiakkaana. Sanoin,että Tapiolan asiakas.
Ei alkanut millekkään,kun kuuli,että olen Tapiolan asiakas.
Onko nämä samaa puljua
31178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

etusivullaan:

Tarjoamme myös Tapiola Pankin mainiot ratkaisut säästämiseen, sijoittamiseen ja pankkiasiointiin.

Älä soita, laita sähköposti tai osta vakuutus netin kautta, jos vielä
haluat asiakkaaksi. Kannattaa ainakin laskea hinta vakuutukselle
netin kautta ensin.

Äänestä

LähiTapiola on yksi Turvan takuupääoman maksajista. Mitenköhän Kilpailuvirasto katselee tällaista sormien läpi?

Äänestä

Onpa outoa, kyllä Tapiolan asiakkat voivat siirtyä Turvaan. Ehkä asiakaspalvelijalla ei ollut kaikki kohdallaan..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmetteli kirjoitti:

Miten on soitin Turvaan ja kysyin tarjousta heiltä,kysyi ensimmäisenä missä vakuutusyhtiössä olet asiakkaana. Sanoin,että Tapiolan asiakas.
Ei alkanut millekkään,kun kuuli,että olen Tapiolan asiakas.
Onko nämä samaa puljua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu