Vieläkö sittarin sisäänkäynnin edessä painostetaan väkisin ostamaan Fortumilta sähköä??
K-citymarket Lielahti
22
1991
Vastaukset
kyllä.. kassajonossa voi tiätty keksiä jotakin luovaa takasi sanottavaa niille..
- Tapani
Kiitos tiedosta. Kyllähän sitä on joka kerta kohteliaasti kieltäydytty ja oltu siinä uskossa että fortumin asiakkuus perustuisi vapaaehtoisuuteen, kunnes totesin että näin ei ole. Hyvä ettei revitä hihaa irti, kun pysäytetään ja vaaditaan perusteluja, mikset vaihda sähköliittymää (!!!!!). Oon tyytyväinen Tampereen sähkönmyyntiin, saan olla rauhassa ja kukaan ei häiritse. Ennemmin polkisin vaikka dynamolla kotona sähköä, kuin ostaisin fortumilta tämän takia. Ymmärrän ja hyväksyn aktiivisen markkinoinnin, mutta mihinkään ristikuulusteluihin ja syytöksiin en ole tottunut. Niin kauan kun tätä jatkuu, en käy Lielahden sittarissa. Harmi, kauppa on nimittäin muuten hyvä ja henkilökunta ystävällistä.
- Oikea hinta
Sähkön kilpailutus kannattaa ja voittajina eivät suinkaan ole TKS tai Fortum:)
- tossujenkärjet
Lielahden Cittari on pilattu muutaman viime vuoden aikana.
Pahimmillaan yhden kauppakäynnin aikana minulle on yritetty myydä Soneran liittymää, Fortumin sähköä, urheilijajunnujen arpoja (sinänsä harmitonta) ja sitten ulko-ovilla seisoo vielä pari hyödyllistä idioottia pyörimässä SPR:n keräyslippaan kanssa.
Lihatiskillä olen kellottanut ma-ti -iltoina seiskan-kasin maissa parhaimmillaan 25 minuutin jonotusaikoja jonotuslippuja käyttäen.
Siihen kun lisätään vielä se pikku epäkohta, että kassoja ei ole varsinkaan arki-iltoina riittävästi, vaan jonottaa saa helposti vartin arki-iltanakin, niin ei ole ihme, jos kansa suuntaa Lidliin tai Prismaan.
Mikä siinä on niin vaikea ymmärtää, että keskiverto työssäkävijä haluaa arki-iltana tehdä ostoksensa nopeasti ja mennä kotiin.- Tapani
Totta. Ei missään muussa kaupassa joudu väistelemään soneran ja fortumin myyjiä ja kun se tapahtuu JOKA IKINEN kerta, olit sitten käynyt eilen tai muutama tunti aiemmin. Se valmistiski oli aikanaan huippuhyvä, mutta sekin meni pilalle sen "n. 200g lihaa ym." Kyltin ilmestyttyä siihen tiskin päälle. Ennen laitettiin pienelle mummulle vähemmän ja isolle työmiehelle enemmän ja kaikki oli tyytyväisiä. Mua vaan harmittaa tää sen takia kun se oli aikanaan niin hyvä kauppa...
- lklklkklkl
En tiedä onko kovinkin yleistä vai onkohan kyseessä yksi yli-innokas myyjä? Itse nimittäin törmäsin yli-innokkaaseen Fortumin myyjään Turtolan Citymarketissa ja mielestäni näin saman tyypin myös Koskikeskuksessa.
Todellakin tivasi ja tivasi vastausta, vaikka ilmoitin, että en ole kiinnostunut vaihtamaan sopimusta. Lopulta sanoin, että säästö näyttää olevan niin mitätön, että ei maksa vaivaa vaihtaa Fortumille ja vaihtaa vuosia hyvin toiminutta palvelua mahdollisesti huonompaan. Tuo riitti tuolle ja sen jälkeen ei enää katsonutkaan minuun päin.
Kyllä aktiivisesti saa myydä, mutta jotain rajaa. Noin töykeältä tyypiltä en ostaisi edes kultaharkkoa.- tapani
Oliko semmoinen ruskeahiuksinen nuori tyttö? Semmoinen ainakin suutahti mulle kun ilmoitin etten ole kiinnostunut. Syytti myös valehtelusta kun kerroin pienestä sähkölaskustani. Toinen niistä tytöistä olikin hirveän ystävällinen ja ymmärsi kerrasta, mutta tää toinen ei enää lopuks katsonutkaan muhun...
- Anonyymi
10v vanha ketju, mutta ihan sama meno paitsi, että rakennusta on remontoitu 10v takaisesta.
- Anonyymi
Trelaiselle on ylivoimaisen vaikeaa sanoa: Kiitos ei.
Miten ahdistut kun joku yrittää ansaita elantonsa,
ja tekee työtään,
sehän on oma, ja täysin vapaa ehtoista miten sinä siihen suhtaudut,
älä häpeä ja jännitä niin paljoa, ja pelkää ihmisiä,
lisäksi näissä kaupoissa käynti on täysin vapaa ehtoista,
olkaa hyvät.- Anonyymi
oletko kuullut vartiotornista ?
- Anonyymi
Yleensä nuo uskovat, kun sanoo suoraan, että ei kiinnosta. Yhdelle sinnikkäälle hihassa roikkujalle piti todeta, että hän voi puolestani mennä kohdistaman intiimejä tekoja itseään kohtaan. En tiedä, tekikö hän niin.
- Anonyymi
Ohi voi kävellä.
- Anonyymi
Nää tämmöset tuputtajat kierrän kauempaa, kun näen sellaisen edessäpäin. Vaihdan heti kulkureittiä toiseen suuntaan tai kävelen etäältä ohi nopeasti ja katson toiseen suuntaan, ettei tule tuputtamaan liittymää, sähkösopparia ym.
- Anonyymi
Vaihtakaa kauppaa menkää hämeenkadun prismaan.
- Anonyymi
Vaihtakaa paikkaa.Menkää Kangasalan Prismaan.Meillä ei ole niistä paskahousuista harmia.
- Anonyymi
Ei ole pakko pysähtyä eikä ole pakko jutella. Sen kun kävelee ohi vaan.
- Anonyymi
Vielä ja sitten aamulehti/hesaria,! Ärsyttää suuresti😡
- Anonyymi
: Ei vielä.
- Anonyymi
Mihkä se raha siinä remonttiin meni? Herrojen taskuun kenties? Ja kuka käy ylikalliissa kaupassa muutenkaan?
- Anonyymi
Eikös tuo käyminen ole vapaa ehtoista?
Kävin tänään, kärttysiä vanhempia ihmisiä törttöili kärryjensä kanssa koko ajan kaikkien tiellä ja ahtaimmissa kulmissa ja paikoissa parkissa suu auki,
parkkipaikalla torvet soi, eli hermostuneita ihmisiä on todella sielläpäin,
negatiivinen vaikutelma asiakkaista jäi ,
tosin pavelu ja hlö kunta oli erinomaista ja kassa nätti ja hymyilevä tyttö
- Anonyymi
Fortumilta sähkösopimus jokaiseen elämäntilanteeseen. Tutustu sopimuksiin ja tee tilaus! Luotettava suomalainen sähköyhtiö. Tee kilpailukykyinen sähkösopimus kätevästi kauppareissulla!
- Anonyymi
Juu, kilpailukykyinen, halpaa on, onpa hyvinkin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan2236955Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää421239Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka271042- 75891
Hävettää muuttaa Haapavedelle.
Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal48845Katseestasi näin
Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a61837Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä
Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.93794Toinen kuva mikä susta on jäänyt on
tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.38791Tietenkin täällä
Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.14756- 43733