Remonttia kestänyt nyt kolmatta kuukautta täällä joten on tässä naapureilla kestämistä kun taloon muutti oikea Remontti Reiska, joka ikinen päivä jotain ja kaikki kuuluu läpi talon.
Ensin siinä asui meluava nuoripari jolla oli kolme koiraa ja meteli sitten sen mukaista jumputusmusiikilla säestettynä. Koirat haukkui päivällä ja yöllä jos porukka ei ollut paikalla ja vaikka olikin. Saivat vissiin häädön.
Ja nyt sitten tätä remontointia päivästä toiseen. AAARRRGGGH!
Miten näitä naapureitaan voi enää ollenkaan sietää kun tuntuu ettei heillä ole minkäänlaista kunnioitusta ketään kohtaan enää?
Vuokralla asutaan
5
375
Vastaukset 5
- Talonmies H.K
Hyvä neuvo:Hirtä itsesi mutta tee se metsässä,ettet jää taloyhtiöön haisemaan!
- Wannabetalkkari
"...ettet jää taloyhtiöön haisemaan! "
Tästä onkin jo paljon kokemusta, Koristossa Wärtsilän työntekijä hirtti itsensä eteisen naulakkoon ja pari vuotta sitten Konttikatu 3 A 10 asukas mätäni keittiössään lähes puoli vuotta. Haju ei lähde ikinä.
- kauhistunut
Johan onkin ääliöpaikka Kaarina, josta tuo Talonmies H.K on varmaankin oivana esimerkkinä että Kaarinassa ei kaikki asiat ole kunnossa, hän lukeutuu varmaankin vastauksensa perusteella niihin pahimpiin häiritsijöihin siellä.
Ei pitäisi antaa sellaisia neuvoja joista voi lukea ihmisen ÄO noin hyvin. - se ap
Ja remontti vaan jatkuu, nytkin on Sunnuntai muttei mitään väliä Reiska vaan senkun remppaa taas oikeen vaan urakalla..... , olisipa ase niin menisin ja tekisin selvää mokomasta paskasta.
- Käsite
Asunut varmaan ennen omakotitalossa tää remontti-Reiska .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3071380Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma301137- 62902
- 72901
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html444837- 48671
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen73625Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M92621Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl463605- 38592