Vauvojen rokotekokeiluille takaisku.

887
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

87 000 haittavaikutusta? Mikä olikaan tutkittujen määrä.
Taas tuntuu jokin mättävän?

Äänestä

  • valveutunut kirjoitti:

    Vauvojen viitosrokotekin kuuluu olevan hengenvaarallinen.

    Vähintään 26 imeväistä viidessä maassa on kuollut viitosrokotteen otettuaan, kertoo uutinen http://www.examiner.com/article/at-least-26-infants-five-countries-dead-after-taking-pentavalent-vaccine

    At least 26 infants in five countries dead after taking pentavalent vaccine
    www.examiner.com
    Since November 2012, at least six infants in Vietnam have died and three others

    Äänestä

  • N. 73 000 000 eli n. 73 miljoonaa.
    Haittavauikutuset ja kuolemantapaukset (ajallinen riippuvuus, ei näyttöä rokotteen vaikutuksesta) ovat aivan normaaleja tuolla otannalla.

    Äänestä

  • ,bv ,nb ,k kirjoitti:

    N. 73 000 000 eli n. 73 miljoonaa.
    Haittavauikutuset ja kuolemantapaukset (ajallinen riippuvuus, ei näyttöä rokotteen vaikutuksesta) ovat aivan normaaleja tuolla otannalla.

    Ei ole normaalia, että piikitykseen asti terve vauva yhtäkkiä kuolee. Sitä on yritetty puolustella esim. kätkytkuolemalla, mutta kuka sanoo, mistä tuo kätkytkuolema juuri johtuu? Miksei rokottamattomat koe kätkytkuolemaa eikä sitäpaitsi autismin eri asteita?

    Äänestä

  • siinäpä se kirjoitti:

    Ei ole normaalia, että piikitykseen asti terve vauva yhtäkkiä kuolee. Sitä on yritetty puolustella esim. kätkytkuolemalla, mutta kuka sanoo, mistä tuo kätkytkuolema juuri johtuu? Miksei rokottamattomat koe kätkytkuolemaa eikä sitäpaitsi autismin eri asteita?

    Jos yksi miljoonasta kuolee rokotteen jälkeen, kuolee ilman rokotettakin sama määrä. "Terveitä" lapsia on aina kuollut ja tulee aina kuolemaan piikitetään tai ei. Tuo yksi miljoonaa piikitettyä kohti on niin pieni, ettei ole mitään syytä olettaa juuri rokotetta syylliseksi.
    Kyllä rokottamattomat kokevat kätkytkuolemia ja juttu rokotteiden ja autismin suhteesta on osoitettu huijaukseksi ajat sitten. Wakefield väärensi kokeitaan saadakseen oikeudenkäynnistä isot rahat.

    Wiki kätkyskuolemasta: "Eri tutkimusten mukaan vauvojen rokotuksilla vaihtelevasti joko ei ole tai on erittäin vähän merkitystä kätkytkuoleman kannalta."

    Autismista ja rokotteista:

    http://www.google.fi/url?sa=t&rct=j&q=rokote autismi&source=web&cd=8&cad=rja&sqi=2&ved=0CF0QFjAH&url=http://roskatiede.wordpress.com/2012/09/27/tiedemiehet-yksimielisia-rokotteet-eivat-aiheuta-autismia/&ei=S7gOUa-0FYartAbdvoHYCg&usg=AFQjCNGsGO8zaJZIgbb9IslHWJO0mq_QPg&bvm=bv.41867550,d.Yms

    "Kukaan tiedemies ei enää väitä, että rokotteet aiheuttaisivat autismia. Asiasta vallitsee tiedeyhteisössä täysi yksimielisyys."

    Äänestä

Olipa hyvä ettei lähdetty tuohon mukaan. Tuli kutsu kahdesti kirjeenä ja yksi puhelukin. Yritettiin houkutella ilmaisilla lääkäripalveluilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyt se tiedetään kirjoitti:

http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=6462

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu