Miksi keskustat ovat tyhjiä jo kello viiden jälkeen?
Pienyrittäjä kauppiaat ovat opettaneet työssäkäyvät ostovoimaiset kuluttajat siihen ettei tarvitse liikkua arkisin ko ajan jälkeen keskustoissa.
Ja mitä jää ns. ostovoimalle vaihtoehdoksi? Tyytyä siihen tarjontaan mitä on saatavilla ja kantaa rahansa kauppakeskuksiin. Tai käyttää tehokkaasti 3-4 tuntia lauantai vapaastaan (jos sellainen on ja viitsii tai jaksaa)
Ei ostovoima siis välttämättä hävinnyt ole, tarjonta ja kysyntä ei vaan yksinkertaisesti kohtaa.
Miten pienyrittäjä kauppiaat voisivat opetella itse ja varsinkin opettaa asiakkaat uusille tavoille ja paremmille aukioloajoille? Toiminta malleista pois oppiminen taitaa olla jopa hankalampi oppia.
nim. menetetty asiakas joka ei ehdi keskustoihin ennen viittä tai huomattavasti aikaisemmin jotta olis vielä aikaa itse ostamistapahtumaan /-miin.
Pienehköjen paikkakuntien ”ongelma”
maija meikäläinen
0
88
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2026993
- 594622
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s384228- 713239
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161945Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271696- 171670
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401573- 341449
- 1431237