Piippuköynnöksen ym. kasvien istutusajasta

Voiko piipparin istuttaa vielä niin myöhään kuin syyskuun puolivälin jälkeen, vai pitääkö jättää ensi vuoteen? Entä saniaiset ja kuunliljat?
1345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaikki mainitsemasi kasvit voi istuttaa vielä silloin. Paitsi jos olet aivan Lapista. Siellä ei kyllä kaikki nuo oikein menesty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nella kirjoitti:

Voiko piipparin istuttaa vielä niin myöhään kuin syyskuun puolivälin jälkeen, vai pitääkö jättää ensi vuoteen? Entä saniaiset ja kuunliljat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu